مولانا مطهری – مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف – در گفتگو با این خبرگزاری ایسنا بیان کردند: رفع تبعیض و برقراری کامل عدالت بین اقوام و مذاهب از مهم‌ترین اقدامات برای ایجاد وحدت است. به گزارش انواروب  مولانا مطهری – مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف – در گفتگو با این خبرگزاری ایسنا بیان […]

مولانا مطهری – مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف – در گفتگو با این خبرگزاری ایسنا بیان کردند: رفع تبعیض و برقراری کامل عدالت بین اقوام و مذاهب از مهم‌ترین اقدامات برای ایجاد وحدت است.

به گزارش انواروب  مولانا مطهری – مدیریت محترم حوزه علمیه احناف خواف – در گفتگو با این خبرگزاری ایسنا بیان کردند: رفع تبعیض و برقراری کامل عدالت بین اقوام و مذاهب از مهم‌ترین اقدامات برای ایجاد وحدت است.
ایشان فرمودند: انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران بر مبنای قرآن، احادیث و روایات رسول الله(صلی الله علیه و سلم) بنا و پایه‌گذاری شده است و مردم کشورمان نیز اسلام‌خواه و در پی احکام و مسائل اسلامی هستند.
ایشان افزودند: یکی از برنامه‌های اسلام عدالت است که باید در بین تمام اقوام و مذاهب رعایت شود و شاهد این هستیم که مقام معظم رهبری و حضرت امام(ره) هم بر مسئله رفع تبعیض و برقراری عدالت در بین همه اقوام و مذاهب اعم از شیعه و سنّی تاکیدات فراوانی داشته‌اند.
مدیریت حوزه علمیه احناف خواف عنوان کردند: خراسان بزرگ نیز دارای مردمی از اهل سنت و اهل تشیع است که در تمام مراحل انقلاب حضور داشتند و همراه نظام بودند.
ایشان تاکید کردند: چنان‌چه بخواهیم نظام ما واقعاً مستحکم‌تر شود حتما باید رعایت عدالت اسلامی را در تمامی حوزه‌ها بین همه اقوام و مذاهب در نظر بگیریم.
مولانا مطهری خاطرنشان کردند: نظام ما، اسلامی و بر مبنای قرآن و احکام اسلام است، توجه مسئولان به حوزه‌های علمیه زیاد است و سعی دارند که حوزه‌های علمیه پیشرفت داشته باشند؛ مردم و به‌ویژه جوانان نیز زمانی‌که این تشویق‌ها و رشد مدارس را می‌بینند به حوزه‌های علمیه مراجعه بیشتری می‌کنند؛ اگر چه نواقص و مشکلاتی وجود دارد اما در عین حال راضی هستیم و شرایط خوب است.
ریاست محترم مجمع فقهی اهل سنت خراسان تاکید کردند: باید همان‌طور که حوزه‌های علمیه اهل تشیع آزادی کامل در مسائل مذهبی دارند، حوزه‌های علمیه اهل سنت نیز چنین باشند. فقه هر شخص را باید خود مفتیان، علما و مراجع تقلید هر مذهب تصمیم‌گیری کنند و معتقدیم حوزه‌های علمیه اهل سنت باید این‌طور باشند، البته به طور کلی در این مسائل رضایت نسبی وجود دارد.