مولوي عبدالباقی شیرمحمدی استاد انوارالعلوم خیرآباد در سخنان مراسم نماز جمعه اين هفته روستاي خيرآباد پس ازتلاوت این آیه{الأَخِلَّاءُ یُومَئِذٍ بَعضُهُم عَدُوٌّ إِلَّا المُتَقِین} فرمود:خداوند به مؤمنین می فرماید: در دنیا شما همراهی راستگویان وامانت داران را اختیار نمایید و از خداوند بترسید.
وي افزود: خداوند انسان هایی را که مسير ومعاملاتشان درست باشد همراه انبیاء ،شهداء وصدیقین حشر می کند.
و از این جهت «صداقت» درزندگی بسیارمهم است ؛پیامبر(ص) می فرماید:[طبیعت مؤمن این است که به تمام خصلت ها
گرایش پیدا می کند به جز خصلت دروغ گفتن و خیانت کردن ؛ زیرا این در شأن مؤمن نیست و این دو صفت، با ایمان در تضاد است].
رسول خدا (ص) از همه آفت های زبانی که در حقیقت به ایمان انسان و ارزش های ایمانی لطمه وارد میکند بر حذر داشته است.
سرورانم! بزرگترین چیزی که انسان از آن آسیب می بیند«زبان» است.شخصی می گوید: با پیامبر(ص) ملاقات کردم و عرض كردم:مرا ازآتش نجات بده، فرمودند:[زبانت را حفاظت کن] و در جایی دیگرمی فرماید:[زمانی که انسان صبح میکند همه اعضا در مقابل زبان تواضع و فروتنی می کنند و می گویند:ما خدمتگذار توهستیم ما را به بلا گرفتار نکن].بنابراین زبان نقش مهمی را در زندگی و سرنوشت انسان بر عهده دارد. زیرا این زبان سبب می شود که گاهی بین دو ملّت، دو زندگی ودو دوست تفرقه افکنی و اختلاف ایجاد شود.اگر به وسیله زبان در مسیر ذکر و عبادت حرکت کنیم و در تمام مراحل زندگی مان راستگو باشیم ،هدایت می شویم .
رسول خدا فرمودند:{مَن صَمَتَ نَجَا} [کسی که سکوت کرد نجات یافت] پس زمانی که معاشرت ما کذب، رفتار ما کاذب باشد،چه انتظاری است که ایمان در دل ما صادق بماند.پیامبر(ص)فرمودند:راستگویی بر شما لازم است زیرا راستگویی انسان را به بهشت می رساند. ونيز فرمودند:از دروغ پرهیز کنید زیرا سبب فسق و فجور می شود .
 دروغ، نه به ایمان و نه به زندگی بلکه به جامعه ی انسانیت  لطمه می زند؛ وعاقبت دروغ جهنم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.