انواروب:

مولوي عبدالواحد مؤمني(علي بايي) در سخنان مراسم نماز جمعه اين هفته خيرآباد پس از تلاوت آيه مباركه:‌ وَإِذْ قَالَ مُوسَى لِقَوْمِهِ يَا قَوْمِ اذْكُرُواْ نِعْمَةَ اللّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ جَعَلَ فِيكُمْ أَنبِيَاء وَجَعَلَكُم مُّلُوكاً وَآتَاكُم مَّا لَمْ يُؤْتِ أَحَداً مِّن الْعَالَمِينَ (مائده/20) فرمود: سروران و بزرگواران! امروز سي و سومين سالگرد انقلاب شكوهمند ايران اسلامي است. اتفاق بسيار بزرگي كه در كشور ما به وقوع پيوست و باعث شد نظام سلطنتي تبديل به جمهوري شود.
در آيه اي كه خدمت شما تلاوت شد حضرت موسي عليه السلام به قوم خود خطاب مي‌كند كه اي قوم من! ياد كنيد آن نعمتي را كه خداوند بر شما ارزاني داشته و آن اينكه از بردگي و استعمار رهايي يافتيد و داراي اهميت و شخصيت شديد در حالي كه در گذشته برده و خدمتكار فرعون و قومش بوديد.
استاد حوزه انوارالعلوم در ادامه به بررسي و تحليل احزاب و تشكل هاي سياسي پس از انقلاب پرداخت و از روزهاي فروغ و افولشان سخن گفت و افزود: امروز 22 بهمن است، روز به ثمر نشستن تلاش‌هاي ملت ايران؛ ايده و تفكر باني انقلاب اين بود كه بايد شاه برود نظام تغيير كند و نظام موروثي تبديل به نظام جمهوري شود و مردم در اداره كشور دخيل باشند و گفتند: حكومت بايد بر اساس آموزه‌هاي اسلامي باشد. و عمده استراتژي امام كه در مبارزات خود دنبال مي كردند در اين پنج چيز خلاصه مي شد:
1ـ مردمي نمودن مبارزات2ـ مذهبي كردن مبارزات3 ـ پرهيز ار مشي مسلحانه و برخود خشونت آميز 4 ـ حفظ اتحاد و انسجام 5ـ محبوبيت و نفوذ اجتماعي.
مولوي مؤمني بيان داشت: حضرت موسي قومش را نصيحت مي كند كه روزهاي ذلت را به ياد آوريد و شاكر نعمت كنوني باشيد و ما نيز بايد روزهاي گذشته را به ياد آوريم و شاكر اين نعمت باشيم.
با سرنگوني نظام شاهنشاهي و روي كار آمدن انقلاب اسلامي همه ما ملت ايران از انقلاب خوشحال شديم به دين خاطر كه آزادي آمد و جور و ستم رفت اما اين آزادي بايد باقي باشد و مردم در عبادات و اعتقادات خود آزاد باشند. هيچ كس حق ندارد بر اعتقادات مردم دست بگذارد، مردم نبايد اين دغدغه را داشته باشند كه از طرف مسئولين به آنها توجه نمي‌شود و حرف آنها را كسي نمي‌شنود. ملت ايران همه در پاسداشت انقلاب سهيم‌اند و كسي نمي تواند خود را محرم انقلاب و ديگران را غير محرم بداند. تحريم ها و هشت سال جنگ تحميلي را همه برابر برداشت كرديم، همه شهيد و زخمي داديم اين ملت هنوز هم از مواضع سياسي دولت از قبيل دفاع از فلسطين و غيره حمايت مي‌كنند بايد دولت و مسئولين محترم كه از مردم تقاضا همكاري و كمك در صحنه‌ها دفاع از نظام را دارند در ديگر صحنه‌ها نيز ملت را دريابند. بايد به ملت توجه كنند چرا كه بزرگترين عنصر يك نظام  ملت و مردم اند.
ما تقاضا داريم همه ما شهروند درجه يك باشيم و ايران براي همه باشد و همه از ايران دفاع كنيم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.