مولوی عبدالمجید احمدی نیا در سخنان مراسم نماز جمعه این هفته روستای خیرآباد بعد از تلاوت آیات مبارکه:« الم .ذَلِكَ الْكِتَابُ لا رَيْبَ فِيهِ هُدًى لِلْمُتَّقِينَ .الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ وَيُقِيمُونَ الصَّلاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنْفِقُونَ. وَالَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِمَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ وَمَا أُنْزِلَ مِنْ قَبْلِكَ وَبِالآخِرَةِ هُمْ يُوقِنُونَ .(بقره:1/4) گفت: خداوند برای هدایت بشر پیامبران را فرستاد و قرآن را به وسیله پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و سلم ـ  بر انسانها نازل کرد، کتابى که در [حقانیت] آن هیچ تردیدى نیست. و هدایتگر متقین است.

استاد حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد افزود: از آنجا که قرآن راهنمای انسان متقی است، هر کس می خواهد به مقصود برسد باید به قرآن چنگ بزند.
وی با اشاره به آیه کریمه «وَ نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْانِ ما هُوَ شِفاءٌ وَ رَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنينَ » قرآن را بهترین نسخه شفا بخش دانست و گفت: اگر کسی مریض است و دکتر برای او نسخه ای تجویز می کند، باید انسان مریض از آن دارو استفاده کند تا شفا یابد. ما نیز باید احکام قرآن را در زندگی مان به کار بندیم تا روح و روان ما سالم گردد.
مولوی احمدی نیا در ادامه، خصلت های  اهل تقوی را مطابق با آیات قرآن، اینگونه بیان کرد:
1) متقین به غیب ایمان دارند.(غیب را فقط خدا میداند.)
2) اهل تقوی کسانی هستند که نماز را بطور کامل ادا می نمایند.
3) صفت دیگر اهل تقوی این است که در راه خدا انفاق می کنند(عشر و زکات مال خود را می دهند)
4) متقیان به قرآن و دیگر کتب آسانی ایمان دارند.
5) اهل تقوی به آخرت باور دارند و نیز معتقدند که تمام اعمال آنان در دنیا ثبت و ضبط می شود و در قیامت پاداشش را خواهند دید.
مولوی احمدی نیا در پایان ضمن تشویق نمازگزاران به تزکیه نفس، انجام سه کار را در تزکیه نفس مأثر دانست.
1) به کثرت ذکر الله ـ جل جلاله ـ را نمودن
2) قرآن کریم را زیاد تلاوت نمودن
3) درود زیاد بر پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و سلم ـ فرستادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.