رئیس دوره ای شورای امنیت گفت: با توجه به وخامت اوضاع سوریه و نبود امکان اقدام هیئت ناظران سازمان ملل، تصمیم بر آن شد که به این ماموریت از بیستم آگوست پایان داده شود. جرارد آراد نماینده فرانسه بعد از جلسه غیر علنی ظهر پنجشنبه شورای امنیت افزود: با پیشنهاد دبیرکل سازمان ملل تصمیم بر […]

رئیس دوره ای شورای امنیت گفت: با توجه به وخامت اوضاع سوریه و نبود امکان اقدام هیئت ناظران سازمان ملل، تصمیم بر آن شد که به این ماموریت از بیستم آگوست پایان داده شود.
جرارد آراد نماینده فرانسه بعد از جلسه غیر علنی ظهر پنجشنبه شورای امنیت افزود: با پیشنهاد دبیرکل سازمان ملل تصمیم بر آن شد تا به زودی دفتری برای نماینده ویژه مشترک در دمشق ایجاد شود.
در این حال ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل با ابراز تاسف از پایان ماموریت ناظران سازمان ملل در سوریه بر حضور سازمان ملل در سوریه تاکید کرد و گفت: پیشنهاد کرده است ایران و عربستان نیز در مذاکرات مربوط به سوریه شرکت داده شوند.
به گزارش واحد مرکزی خبر از نیویورک، وی افزود: اعضای گروه اقدام که در اواخر ماه ژونن میلادی در ژنو جلسه ای برگزار کرده بودند، فردا (جمعه) ساعت یازده صبح در مقر سازمان ملل جلسه ای درباره تحولات سوریه خواهند داشت.
صد و یک ناظر غیرنظامی و هفتاد و یک ناظر نظامی بدون سلاح اکنون در سوریه به سر می برند که تا نیمه شب یکشنبه بیستم آگوست موظف به ترک سوریه هستند.