انواروب:Muhammad در پاکستان،هند،بنگلادش بیشترین آمار را دارد، Mehmet در ترکیه و Meho در بوسنی،نام Mamadou در آفریقا که همگی از مشتقات محمد هستند و نام Mohammad درایران وافغانستان این عنوان را به خوداختصاص داده است.به گزارش خبرگزاریها روزنامه اسپانیایی “ای بی سی” بر گزارشی در صفحه اینترنتی خود نوشت: نام خاتم الانبیاء محمد (صلی الله […]

انواروب:Muhammad در پاکستان،هند،بنگلادش بیشترین آمار را دارد، Mehmet در ترکیه و Meho در بوسنی،نام Mamadou در آفریقا که همگی از مشتقات محمد هستند و نام Mohammad درایران وافغانستان این عنوان را به خوداختصاص داده است.
به گزارش خبرگزاریها روزنامه اسپانیایی “ای بی سی” بر گزارشی در صفحه اینترنتی خود نوشت: نام خاتم الانبیاء محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) شایع ترین نام جهان است به نحوی که 150 ملیون نفر در جهان این اسم را دارند.
نام Muhammad در پاکستان، هند، بنگلادش بیشترین آمار را دارد، همانگونه که نام Mehmet در ترکیه، و نام Meho در بوسنی، و نام Mamadou در صحرای آفریقا که همگی از مشتقات محمد هستند و نام Mohammad در ایران و افغانستان و …. این عنوان را به خود اختصاص داده است.
این روزنامه هم چنین می نویسد: بسیاری از مهاجران مسلمان در کشورهای مختلف این نام را برای فرزندان خود انتخاب می نمایند به عنوان مثال این نام محبوب ترین اسم برای کودکان تازه متولد شده فرانسوی در برخی از ادارات و نام ششم در اسپانیا است.