انواروب:کمیته اسلامی فنلاند، برای بار سوم، اقدام به برگزاری نمایشگاه اسلامی با عنوان «اسلام اکسپو» کرد که نخست وزیر این کشور نیز در آن حضور یافت.بر اساس گزارش پایگاه الاولوکه، جیرکی کاتاینه؛ نخست وزیر فنلاند؛ به عنوان مهمان افتخاری نمایشگاه اسلامی گفت: مساله گفت‌و‌گو در اسلام دارای اهمیت زیادی است، در فنلاند تعداد زیادی سازمان […]

انواروب:کمیته اسلامی فنلاند، برای بار سوم، اقدام به برگزاری نمایشگاه اسلامی با عنوان «اسلام اکسپو» کرد که نخست وزیر این کشور نیز در آن حضور یافت.
بر اساس گزارش پایگاه الاولوکه، جیرکی کاتاینه؛ نخست وزیر فنلاند؛ به عنوان مهمان افتخاری نمایشگاه اسلامی گفت: مساله گفت‌و‌گو در اسلام دارای اهمیت زیادی است، در فنلاند تعداد زیادی سازمان و جمعیت اسلامی وجود دارد که روز به روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود، بنابراین این سازمان‌ها باید باهم متحد شده و افکار خود را برای همگان علنی سازند.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت معرفی اسلام تاکید کرد: قاره اروپا اسلام را به شکل اشتباهی می‌شناسد؛ ما همگی اطلاعات نادرست و کمی از اسلام داریم.
در نمایشگاه اسلامی مذکور نمایندگانی از کشورهای بحرین، امارات، برمه، پاکستان، عربستان و ترکیه حضور داشتند و در تلاش هستند با معرفی اسلام به اروپا از طریق برگزاری نمایشگاه ، در برابر اسلام هراسی که روز به روز بر شدت آن افزوده می‌شود، بایستند.
لازم به ذکر است؛ اتحادیه اسلامی، بزرگ‌ترین ارگان اسلامی فنلاند و نماینده ۵۵ هزار مسلمان این کشور است.

منبع: شفقنا