جماعت اسلامی هندوستان در شهر حیدرآباد این کشور قرآن کریم را به 16 زبان و لهجه و با تیراژ 10 میلیون جلد نشر کرد. انواروب: جماعت اسلامی هندوستان با هدف آشنایی مردم با اسلام در دورترین نقاط این کشور، قرآن کریم را به 16 زبان و لهجه و با تیراژ 10 میلیون […]

 

 

 

جماعت اسلامی هندوستان در شهر حیدرآباد این کشور قرآن کریم را به 16 زبان و لهجه و با تیراژ 10 میلیون جلد نشر کرد.

انواروب: جماعت اسلامی هندوستان با هدف آشنایی مردم با اسلام در دورترین نقاط این کشور، قرآن کریم را به 16 زبان و لهجه و با تیراژ 10 میلیون جلد در یک چاپخانه در شهر حیدرآباد منتشر کرد.

حامد محمدخان، رئیس بنیاد جماعت اسلامی در ایالات تلانگانا و اودیشا در گفتگو با خبرنگار آناتولی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: “غیر از قرآن کریم، آثاری از نویسندگان و مفسرین در حوزه‌های حدیث و فقه را نیز به زبان‌های مختلف ترجمه و در دسترس عموم قرار داده‌ایم”.

وی با اشاره به جمعیت 300 میلیونی مسلمانان در هندوستان افزود: “جماعت اسلامی هندوستان ساختار سازمانی دارد. هدف اصلی این سازمان تبلیغ اسلام و ترغیب مردم برای دوری از بدی‌هاست. برای همین منظور در تمامی نقاط هندوستان سازماندهی شده‌ایم”.

محمدخان در ادامه گفت: “هشتاد درصد از جمعیت هندوستان غیر مسلمان است. به همین علت، اولین اقدام لازم شناساندن اسلام است. برای دستیابی به این منظور تلاش کردیم تا با ترجمه قرآن به 16 زبان و لهجه مختلف این کتاب را در دسترس همه قرار دهیم”.

گفتنی است این مسئول بنیاد جماعت اسلامی با اشاره به بازگشایی مساجد و مراکز اسلامی جدید در هندوستان می‌گوید: “تعداد زیادی از مردم در بیش از 150 منطقه جنگلی در نتیجه تلاش‌های ما به دین اسلام گرویده‌اند. برای تازه مسلمانان هم برنامه‌های آموزشی ترتیب می‌دهیم و هم مدارس جدیدی برای آموزش و آگاهی آنها تاسیس می‌کنیم”.  
منبع: آناتولی