انوار وب: نشست فوق‌العاده وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب درباره مذاکرات فلسطین و اسرائیل با حضور محمود عباس در قاهره آغاز شد.این نشست که در قاهره برگزاری شده در خصوص بررسی پرونده مذاکرات صلح خاورمیانه و آینده این مذاکرات است. وزیر امور خارجه مراکش در آغاز این نشست با بیان اینکه موضوع نشست بررسی […]

انوار وب: نشست فوق‌العاده وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب درباره مذاکرات فلسطین و اسرائیل با حضور محمود عباس در قاهره آغاز شد.
این نشست که در قاهره برگزاری شده در خصوص بررسی پرونده مذاکرات صلح خاورمیانه و آینده این مذاکرات است.

وزیر امور خارجه مراکش در آغاز این نشست با بیان اینکه موضوع نشست بررسی پرونده صلح و حمایت از تشکیلات خودگردان فلسطین است گفت: به رغم تلاش‌های آمریکا و مواضع ثابت این کشور در خصوص مذاکرات صلح طرف اسرائیلی همچنان بر مانور دادن و به چالش کشاندن مذاکرات پافشاری می‌کند.
وزیر امور خارجه مراکش ادامه داد: تاکید می‌کنم که اتحادیه عرب از مذاکرات صلح خاورمیانه حمایت می‌کند و تمدید آن هیچ نتیجه‌ای به دنبال ندارد.
وی گفت: مساله فلسطین مساله‌ای بر حق است اما به نظر می‌رسد تنها راه تحقق پایبندی اسرائیل به تعهداتش اعمال فشار علیه تل‌آویو از سوی آمریکا است تا به این وسیله اسرائیل به شهرک‌سازی‌هایش به عنوان یکی از موانع اصلی مذاکرات پایان دهد.
منبع: اخبار جهان اسلام