انواروب: سازمان حقوق بشر اسرائیل (B Tselem) طی گزارشی اعلام کرد که دولت اسرائیل سال ۲۰۱۹ خانه ۲۵۶ فلسطینی را در کرانه باختری و ۲۶۵ فلسطینی را در قدس شرقی به بهانه ساخت و ساز غیر مجاز تخریب کرده است. بر اساس گزارش مذکور علاوه بر آمار فوق، ۹۶ خانه در حال ساخت نیز در […]

انواروب: سازمان حقوق بشر اسرائیل (B Tselem) طی گزارشی اعلام کرد که دولت اسرائیل سال ۲۰۱۹ خانه ۲۵۶ فلسطینی را در کرانه باختری و ۲۶۵ فلسطینی را در قدس شرقی به بهانه ساخت و ساز غیر مجاز تخریب کرده است.

بر اساس گزارش مذکور علاوه بر آمار فوق، ۹۶ خانه در حال ساخت نیز در قدس شرقی به بهانه ساخت و ساز غیر مجاز توسط دولت اسرائیل تخریب شده است.

در این گزارش همچنین تاکید شد به دلیل مشکلاتی که اسرائیل در زمینه صدور جواز ساخت برای فلسطینیان ایجاد می کند آنها مجبور به ساخت بدون مجوز می شوند. این اقدام اسرائیل نسبت به فلسطینیان یک روش تحمیلی برای یهودی کردن و تغییر بافت جمعیتی قدس شرقی است.
اسرائیل به ساخت شهرک‌های غیرقانونی یهودی در فلسطین ادامه می دهد؛ دولت اسرائیل در سال ۲۰۱۸ میلادی ۵۳۸ خانه فلسطینیان در کرانه باختری و قدس شرقی به این دلیل ساخت و ساز “بدون مجوز” تخریب کرد.

نهادهای فلسطینی و سازمان‌های بین المللی اعلام کرده‌اند که اسرائیل از سال ۱۹۶۷ به منظور کاهش جمعیت فلسطینیان در قدس به آنها اجازه ساخت مسکن را نمی‌دهد، در حالی که به بسیاری از شهرک‌نشینان یهودی مجوز لازم داده می شود.
گفتنی است تخریب منازل فلسطینیان و توسعه شهرک سازی در قدس اشغالی پس از اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ۶ دسامبر ۲۰۱۷ مبنی بر به رسمیت شناختن این شهر به عنوان “پایتخت اسرائیل” افزایش یافته است.
منبع: آناتولی