انوار وب: تابلوهایی با موضوع هنر معماری مساجد مشهور جهان اسلام در قالب نمایشگاهی در دانشگاه «شارجه» امارات به نمایش گذاشته شده است.نمایشگاه «هنر معماری اسلامی و تزئینات آن» درتاریخ 15 بهمن با همکاری گروه تاریخ دانشکده ادبیات و علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه «شارجه» امارات در این دانشگاه آغاز شد. صلاح طاهر الحاج، معاون […]

انوار وب: تابلوهایی با موضوع هنر معماری مساجد مشهور جهان اسلام در قالب نمایشگاهی در دانشگاه «شارجه» امارات به نمایش گذاشته شده است.
نمایشگاه «هنر معماری اسلامی و تزئینات آن» درتاریخ 15 بهمن با همکاری گروه تاریخ دانشکده ادبیات و علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه «شارجه» امارات در این دانشگاه آغاز شد.

صلاح طاهر الحاج، معاون امور اجتماعی دانشگاه شارجه این نمایشگاه را افتتاح کرد و در مراسم افتتاحیه گروهی از مسئولان دانشگاه حضور داشتند.
این نمایشگاه در راستای شانزدهمین جشنواره هنرهای اسلامی شارجه برگزار شده است و در آن 65 تابلو که هنر معماری اسلامی را به تصویر کشیده، در معرض دید عموم قرار گرفته است.
در این تابلوها، هنر معماری اسلامی مساجد بزرگ شارجه و تعدادی از مساجد مشهور جهان اسلام به نمایش گذاشته شده و آثار عرضه‌شده بیانگر نوآوری‌های به کار رفته در نوع معماری و تزئینات اسلامی در این مساجد است.
در بخشی از این نمایشگاه نیز آثاری از علیاء عبدالله اجتبی، از دانشجویان اماراتی به نمایش درآمده که در آن تصاویری از موزه خوشنویسی شارجه به نمایش گذاشته شده است.
منبع: اخبار جهان اسلام