انوار وب: انگلیس از مصر و رژیم صهیونیستی دعوت کرد تا فشارهای اقتصادی علیه مردم غزه را کاهش دهند.به گزارش خبرگزاری قدس به نقل از پایگاه خبری فلسطین الآن، در پی افزایش نگرانیها در مورد شرایط معیشتی مردم غزه درپی تخریب تونلهای غزه بدست ارتش مصر “هیو رابرتسون”مسئول میز خاورمیانه در وزارت خارجه انگلیس، مصر […]

انوار وب: انگلیس از مصر و رژیم صهیونیستی دعوت کرد تا فشارهای اقتصادی علیه مردم غزه را کاهش دهند.
به گزارش خبرگزاری قدس به نقل از پایگاه خبری فلسطین الآن، در پی افزایش نگرانیها در مورد شرایط معیشتی مردم غزه درپی تخریب تونلهای غزه بدست ارتش مصر “هیو رابرتسون”مسئول میز خاورمیانه در وزارت خارجه انگلیس، مصر و رژیم اشغالگر صهیونیستی را به کاهش فشارهای اقتصادی علیه مردم غزه دعوت کرده است.
این مقام انگلیسی در عین حال ضمن تاکید بر آنچه که اوآنرا حق رژیم صهیونیستی برای تامین امنیت خود ازراه تخریب تونلها خواند گفت:نیازهای اساسی مردم عادی غزه نباید براثر اجرای این سیاست نادیده گرفته شود. وی بدون اشاره به نقض مکرر پیمان آتش بس از سوی رژیم صهیونیستی خواستار ادامه توافق نامه آتش بس بین دو طرف شده است.
رابرتسون درادامه اظهارداشت:شرایط زندگی 1.7 میلیون نفر ساکن غزه ناامید کننده است و قید و بندهای اسرائیل بر صادرات و واردات غزه باعث افزایش بیکاری در این منطقه و قطع روزانه برق به مدت 16 ساعت شده است.
شرایط اقتصادی غزه در پی تخریب تونلها وارد مرحله خطرناکی شده است.پیش از این تونلها بعنوان شریان حیاتی فلسطینیان ساکن غزه در جهت تامین کالاهای مورد نیاز عمل میکرد.