انواروب: انجمن جهان اسلام ، همایش «اسلام و مبارزه با تروریسم» را در مکه مکرمه برگزار می کند. دکتر«عبدالله بن عبدالمحسن الترکی» دبیرکل انجمن جهان اسلام گفت: این انجمن همایش بین المللی «اسلام و مبارزه با تروریسم» را در مکه مکرمه برگزار می کند و تا ششم اسفند ادامه دارد. الترکی افزود: رویارویی با تروریسم […]

انواروب: انجمن جهان اسلام ، همایش «اسلام و مبارزه با تروریسم» را در مکه مکرمه برگزار می کند.

دکتر«عبدالله بن عبدالمحسن الترکی» دبیرکل انجمن جهان اسلام گفت: این انجمن همایش بین المللی «اسلام و مبارزه با تروریسم» را در مکه مکرمه برگزار می کند و تا ششم اسفند ادامه دارد.

الترکی افزود: رویارویی با تروریسم ضرورت شرعی و اسلام است و گروه های تروریستی و حامیان آنها و کسانی که در جامعه کفر می کنند و خون معصوم را مباح می دانند، گمراه هستند و براساس اسلام صحیح حرکت نمی کنند.

وی ادامه داد: جامعه بین المللی با گروه ها و طرف هایی که از تروریسم و سازمان های تروریستی و از طایفه گری حمایت می کنند و به ایجاد فتنه و نگرانی در جامعه اسلامی تشویق می کنند، مقابله کنند؛ علمای امت و روشنفکران باید با این جریان ها مقابله کنند و نسبت به باطل و مروجان آن هشدار دهند.

دبیرکل انجمن جهان اسلام تاکید کرد: تلاش های این انجمن برای مقابله با تروریست از طریق هیئت ها و موسسه ها و مراکزی که در کشورهای مختلف جهان بر آن نظارت می کنند، ادامه دارد.

از محورهای این همایش «تروریسم از دیدگاه دینی»، «تعریف تروریسم از نگاه بین‌المللی»، «استفاده از دین برای سرپوش‌گذاشتن بر تروریسم»، و «اسباب و دلایل دینی تروریسم» که ناشی از جهل به مقاصد شریعت و احکام آن است و نیز «تعصب مذهبی و حزب‌گرایی داخلی»، «ضعف فرهنگ و ادبیات گفت‌وگو»، «تفرقه‌افکنی و فتنه‌انگیزی در مناطق مختلف جهان اسلام» و «بهره‌کشی از تروریسم در راستای مصالح منطقه‌ای، جهانی و داخلی» است.

منبع: شبستان