انوار وب: نخست وزیر دولت مردمی فلسطین در باریکه غزه تاکید کرد که ملت فلسطین سرزمین و میهنی جز فلسطین ندارد و هرگز طرح میهن جایگزین، معامله بر سر اراضی خود و یا طرح هایی که هدف از آن نابودی مساله فلسطین است، را نمی پذیرد. اسماعیل هنیه روز یکشنبه در اظهاراتی در جریان بازدید […]

انوار وب: نخست وزیر دولت مردمی فلسطین در باریکه غزه تاکید کرد که ملت فلسطین سرزمین و میهنی جز فلسطین ندارد و هرگز طرح میهن جایگزین، معامله بر سر اراضی خود و یا طرح هایی که هدف از آن نابودی مساله فلسطین است، را نمی پذیرد.

اسماعیل هنیه روز یکشنبه در اظهاراتی در جریان بازدید از بیمارستان میدانی اردنی به منظور عرض تسلیت درگذشت یکی از کارکنان آن تصریح کرد: ما فلسطینی ها میهن و سرزمینی جز فلسطین نداریم و هرگز طرح میهن جایگزین و یا مبادله اراضی خود را نمی پذیریم و این پاسخ ما به توطئه های آمریکایی ها و صهیونیست ها علیه فلسطین و اردن است.
هنیه بر مخالفت قاطع ملت فلسطین با طرح های آمریکایی ـ صهیونیستی برای اسکان آوارگان فلسطینی در اردن، طرح میهن جایگزین و یا تشکیل دولت فلسطین در شرق رود اردن تاکید کرد و موضع اردن در قبال این توطئه ها و پایبندی این کشور به حق بازگشت آوارگان فلسطینی را ستود.
وی خاطر نشان کرد: ما بار دیگر بر حق بازگشت تمامی آوارگان فلسطینی تاکید کرده و همسو با برادران اردنی با طرح ها و توطئه های دشمن صهیونیستی با هدف نابودی مساله اردن که این کشور را نشانه گرفته است، مقابله می کنیم.
نخست وزیر دولت منتخب فلسطین مواضع تاریخی اردن در حمایت از ملت و آرمان فلسطین به ویژه پناهندگی میلیون ها آواره فلسطینی و میزبانی از آن ها به نحو احسن را ستود.
اسماعیل هنیه همچنین به نبرد کرامت که طی آن فلسطینیان و اردنی ها متحدانه با دشمن صهیونیستی به مبارزه برخواسته و اولین پیروزی خود پس از شکست سال 67 را رقم زدند و این پیروزی سرآغازی برای جهاد، مقاومت و مبارزات مسلحانه فلسطین جهت آزاد سازی سرزمین مقدس فلسطین بود، اشاره کرد.
هنیه ملک عبدالله دوم، پادشان اردن و تمامی ملت این کشور را به تحرک فوری و سازنده برای مقابله با طرح های دشمن صهیونیستی علیه مقدسات اسلامی در قدس به ویژه مسجد مبارک الاقصی فراخواند.
وی همچنین از تلاش ها و فعالیت های بیمارستان میدانی اردنی که در جریان جنگ فرقان در سال 2009 در غزه تاسیس شد، تقدیر و تشکر کرد و در مکالمه تلفنی با عطوفه، مدیر اتاق عملیات جنگی مشترک نیروهای مسلح اردن و سلامه بن سعید ابو مصطفی، شیخ طایفه بین سعید در اردن، درگذشت علی بن سعید المومنی، از کارکنان این بیمارستان را به آن ها تسلیت گفت.
منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین