اسماعیل هنیه در مراسم استقبال از امیر قطر و هیات همراهش در نوار غزه تاکید کرد که دیدار شیخ حمد بن خلیفه از غزه در واقع اعمال رسمی شکسته شدن محاصره غزه است.   به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، اسماعیل هنیه، نخست‌وزیر دولت غزه در مراسم استقبال از شیخ حمد بن […]

اسماعیل هنیه در مراسم استقبال از امیر قطر و هیات همراهش در نوار غزه تاکید کرد که دیدار شیخ حمد بن خلیفه از غزه در واقع اعمال رسمی شکسته شدن محاصره غزه است.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، اسماعیل هنیه، نخست‌وزیر دولت غزه در مراسم استقبال از شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر و هیات همراهش که در میان آنها چند مسئول مصری نیز به چشم می‌خورد با تاریخی خواندن دیدار امیر قطر از نوار غزه آن را پایان محاصره غزه خواند.

وی در سخنانی در شهر خان یونس محل کلنگ‌زنی پروژه‌های مسکونی که قرار است قطر آنها را احداث کند خطاب به امیر قطر گفت: دیداری که این مرد بزرگ از غزه انجام داد باعث شد محاصره سیاسی و اقتصادی ظالمانه‌ای که بر ملت فلسطین اعمال شده بود شکسته شود.

هنیه ادامه داد: ما در اینجا اعلام می‌کنیم امروز و با کمک امیر قطر بر محاصره ظالمانه غزه پیروز شده‌ایم.

وی با تشکر از تلاش‌های مصر در انجام دیدار امیر قطر ازغزه گفت: این دیدار در واقع حاصل تصمیم‌گیری شجاعانه قطر و حمایت‌های بی‌شائبه مصر و رئیس‌جمهوری این کشور است.

اسماعیل هنیه با تاکید بر ادامه مقاومت گفت: هیچ کس در میان ما وجود ندارد که از ذره‌ای از خاک فلسطین کوتاهی کند و قدس تا همیشه پایتخت فلسطین باقی خواهد ماند.

وی به امیر قطر گفت: امروز ما و شما در غزه هستیم و فردا در قدس آزاد خواهیم بود و غزه بخش جدایی‌ناپذیر فلسطین است.

پس از سخنان هنیه و قدردانی وی از امیر قطر، حمد بن خلیفه آل ثانی، میزان کمک‌های خود به نوار غزه را که نزدیک به 250 میلیون دلار بود تا 400 میلیون دلار افزایش داد و وعده داد تا یک شهرک مسکونی برای اسرای آزاد شده از زندان‌های رژیم صهیونیستی احداث کند.

امیر قطر همچنین وعده داد تا بیمارستان ویژه‌ای برای مجروحان و آسیب‌دیدگان فلسطینی که در جنگ با رژیم صهیونیستی مصدوم شده‌اند در نوار غزه احداث کند. در این دیدار برخی از مقامات مصری از جمله یکی از وزرای کابینه به نمایندگی از محمد مرسی، رئیس‌جمهوری مصر امیر قطر را همراهی می‌کند.