اسماعیل هنیه، از رهبران ارشد جنبش حماس تاکید کرد که این جنبش مخالف تشکیل کشور در نوار غزه و رها کردن ما بقی فلسطین است. اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی جنبش حماس در مصاحبه با خبرگزاری فلسطینی صفا گفت: من به کسانی که می‌خواهند مواضع حماس را منحرف نشان دهند، می‌گویم که ما تشکیل کشور […]

اسماعیل هنیه، از رهبران ارشد جنبش حماس تاکید کرد که این جنبش مخالف تشکیل کشور در نوار غزه و رها کردن ما بقی فلسطین است.

اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی جنبش حماس در مصاحبه با خبرگزاری فلسطینی صفا گفت: من به کسانی که می‌خواهند مواضع حماس را منحرف نشان دهند، می‌گویم که ما تشکیل کشور بر روی 2 درصد از خاک فلسطین که نام آن غزه است را نمی‌پذیریم، تمام فلسطین برای ما است و جهت‌گیری ما به سمت بازگشت به قدس ثابت و پابرجا است.

وی گفت: با وجود تمام دردهایی که غزه تحمل می‌کند اما نمی‌توانیم نقش خود را برای آزادسازی سراسر فلسطین و قدس و الاقصی رها کنیم. ما در میان دردهای محاصره و آثار جنگ‌ها و توطئه‌ها زندگی می‌کنیم اما قدس در راس اولویت‌های ما است.

اسماعیل هنیه همچنین بر اهمیت پشتیبانی از اسیران فلسطینی تاکید کرده و عنوان داشت که مقاومت و گردان‌های عزالدین قسام اسیران فلسطینی را تنها رها نخواهند کرد.

پیشتر گزارش‌هایی مبنی بر حصول آتش‌بس بلند مدت میان رژیم صهیونیستی و جنبش حماس مطرح شده بود و اینکه حماس قصد دارد مشکلات غزه را جدای از مشکلات ملت فلسطین حل کند.

منبع: شفقنا