نخست وزیر منتخب مردم فلسطین بر ضرورت بهبود شرایط فلسطینیان دربند رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری شبستان، نخست وزیر دولت منتخب فلسطین در نوار غزه روز جمعه از مصر خواست برای اجرای کامل مفاد توافقنامه تبادل اسرا بین حماس و رژیم صهیونیستی و بهبود شرایط زندانیان فلسطینی درزندانهای این رژیم تلاش کند.
اسماعیل هنیه تصریح کرد بر اساس توافقنامه تبادل اسرا که پارسال با میانجی گری مصر بین حماس و رژیم صهیونیستی به امضا رسید مسئولان این رژیم متعهد شدندکه علاوه بر آزادی بیش از هزار زندانی فلسطینی در ازای آزادی گلعاد شالیت شرایط بقیه اسرای فلسطینی را در زندانهای این رژیم بهبود بخشند.
هنیه تصریح کرد دولت منتخب فلسطین از مسئولان مصر می خواهد برای بهبود شرایط نگهداری اسرای فلسطینی در زندانهای رژیم صهیونیستی ، پایان بازداشت زندانیان در سلولهای انفرادی ، ملاقات خانواده ها با اسرای فلسطینی ،برخوردای زندانیان از امکانات مناسب در زندان و نیز لغو قانون موسوم به شالیط تلاش کنند.
پس از اینکه مبارزان فلسطینی در سال دو هزارو هفت گلعاد شالیت نظامی صهیونیست را به اسارات گرفتند ، این قانون وضع شد.
به گزارش خبرگزاری شین‌هوا، بر اساس توافقنامه ای که سال گذشته با میانجی گری مصر بین حماس و اسرائیل به امضا رسید بیش از هزار اسیر فلسطینی در ازای آزادی گلعاد شالیت در دو مرحله (ماههای اکتبر و دسامبر) آزاد شدند.
هنیه روزجمعه همچنین از انقلابهای مردمی در کشورهای عربی خواست به مسئله اسرای فلسطینی تاکید داشته باشند و بر لزوم پیگیری این پرونده در سطوح منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.
وی خاطر نشان کرد دولت حماس همواره درکنار اسرای فلسطینی است و ازآنان پشتیبانی و برای احقاق حقوقشان به ویژه پایان بازداشت انفرادی اسرا در زندانهای اسرائیل تلاش می کند.
هنیه افزود حمایت از اسرای فلسطینی واجب شرعی ، اخلاقی و انسانی است.
در همین حال صدها نفر از هواداران دو جنبش حماس و جهاد اسلامی در حمایت از اسرای فلسطینی در زندانهای اسرائیل در برابر مقر شورای قانون گذاری فلسطین در غزه تظاهرات کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.