انوار وب: ائتلاف حامی اخوان المسلمین مصر «ائتلاف گروه‌های اسلامی» اعلام کرد که در همه‌پرسی قانون اساسی جدید شرکت نمی‌کند.
به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از العالم، « ائتلاف ملی حامی مشروعیت »، متشکل از گروه‌های حامی اخوان المسلمین امروز رسما اعلام کرد که در همه‌پرسی قانون اساسی جدید شرکت نمی‌کند و همچنین از مردم مصر خواست این همه‌پرسی را تحریم کنند.
طبق دستورعدلی منصور رییس جمهور موقت مصر، قرار است همه پرسی در 14 و 15ژانویه برگزار شود.
پیش از این نیز اخوان المسلمین تحریم همه‌پرسی قانون اساسی را خواستار شده و اعلام کرده بود که تنها قانون اساسی مشروع قانون اساسی سال 2012 است.
ائتلاف ملی حامی مشروعیت خاطرنشان کرد، با همه‌پرسی مخالف است، زیرا دولتی آن را برگزار می‌کند که پس از برکنار کردن محمد مرسی اولین رییس جمهور منتخب مصر پس از برکناری رژیم دیکتاتوری حسنی مبارک، شمار زیادی از مردم را به قتل رسانده و یا بازداشت کرده است.
پیش نویس قانون اساسی جدید مصر توسط کمیته‌ای متشکل از 50 عضو منتخب از سوی دولت موقت مورد حمایت ارتش، تهیه و تنظیم شده است.
همچنین این ائتلاف اعلام کرد، مفاد پیش نویس جدید با اهداف انقلاب سال 2011 میلادی در مصر که به ده‌ها سال دیکتاتوری حسنی مبارک پایان داد، مغایرت دارد و به ارتش کمک می‌کند قدرت خود را افزایش دهد.
مصر بعد از برکناری محمد مرسی از ریاست جمهوری توسط ارتش این کشور، با تنش و ناآرامی‎های مختلفی مواجه بوده است.
به دنبال ناآرامی‌ها و درگیری‌های شدید که بعد از برکناری رییس جمهور منتخب مصر آغاز شد، صدها معترض که بیشتر از طرفدار مرسی بودند، کشته و یا زخمی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.