انواروب: سازمان همبستگی مسیحیان جهان در بیانیه‌ای تخریب مساجد در ایالت «راخین» میانمار را محکوم کرد. به نقل از پایگاه خبری «mizzima.com»، سازمان همبستگی مسیحیان جهان(CSW) دیروز، ششم مهرماه، د بیانیه‌ای ضمن محکوم‌کردن تخریب اماکن مذهبی از دولت ایالت راخین خواست تا تخریب مساجد را متوقف کند. حکم تخریب ۳ هزار ساختمان از جمله ۱۲ […]

انواروب: سازمان همبستگی مسیحیان جهان در بیانیه‌ای تخریب مساجد در ایالت «راخین» میانمار را محکوم کرد.

به نقل از پایگاه خبری «mizzima.com»، سازمان همبستگی مسیحیان جهان(CSW) دیروز، ششم مهرماه، د بیانیه‌ای ضمن محکوم‌کردن تخریب اماکن مذهبی از دولت ایالت راخین خواست تا تخریب مساجد را متوقف کند.

حکم تخریب ۳ هزار ساختمان از جمله ۱۲ مسجد و ۳۵ مدرسه علوم دینی در شهرهای «مونگدو» و «بوتیدانگ» در ایالت راخین به دلیل ساخت غیرقانونی در ۱۸ سپتامبر(۲۸ شهریور) توسط کلنل «تین لین»، وزیر امور مرزها و امنیت ایالت راخین با موافقت وزیر اطلاعات میانمار صادر شد.

در این بیانیه آمده است: ما عمیقا از حکم تخریب مساجد و مدارس علوم دینی ایالت راخین متاثر هستیم و اصرار داریم دولت میانمار دستور لغو این حکم را صادر کند.

در ادامه بیانیه تأکید شد: تخریب اماکن مذهبی تنها به تنش‌های موجود در میانمار دامن زده و حق تضییع‌شده اقلیت مسلمان را که مدتهاست به حاشیه رانده شده‌اند، بیش از پیش لگدمال خواهد کرد.
بیانیه مذکور از دولت میانمار خواسته است به قانون آزادی مذهبی مسلمانان میانمار پایبند بوده و به جای دامن‌زدن به مشاجرات، نیاز فوری آنها به کمک‌های بشردوستانه را برطرف کند.

گروه‌های محلی و ملی مسلمانان میانمار نیز در بیانیه مشترکی در ۲۳ سپتامبر(دوم مهر) تخریب مساجد را محکوم و آن را از سیاست‌های دولت به منظور قوم‌زدایی و بی‌دفاع کردن مردم میانمار خواندند.
منبع: ایکنا