انواروب: هیاتی از دولت توافق ملی فلسطین امروز (دوشنبه) وارد نوار غزه می‌شوند تا ماموریت‌های خود در این منطقه را اجرا کنند.    این نخستین سفر هیات دولت وحدت ملی به غزه پس از لغو سفر رامی حمد الله نخست وزیر این دولت به بهانه وقوع انفجار در منازل رهبران جنبش فتح در غزه است. […]

انواروب: هیاتی از دولت توافق ملی فلسطین امروز (دوشنبه) وارد نوار غزه می‌شوند تا ماموریت‌های خود در این منطقه را اجرا کنند.

 

 این نخستین سفر هیات دولت وحدت ملی به غزه پس از لغو سفر رامی حمد الله نخست وزیر این دولت به بهانه وقوع انفجار در منازل رهبران جنبش فتح در غزه است.

 مامون ابو شهلا، وزیر کار دولت وفاق ملی خاطرنشان کرد که وزرای بهداشت، علوم، امور اجتماعی و مسئولان ادارات برق، آب و محیط زیست از جمله افرادی هستند که در قالب این هیات به غزه سفر می‌کنند.

 گفتنی است که با وجود توافق جنبش‌های فتح و حماس برای آشتی ملی و تشکیل دولت وفاق ملی در ماه ژوئن گذشته که قرار بود مسئولیت بازسازی خرابی‌های جنگ 51 روزه را بر عهده بگیرد، این دولت هنوز هیچ اقدامی در راستای عمل به مسئولیت‌های خود انجام نداده است و همین مساله باعث نارضایتی اهالی غزه و تظاهرات آنها در اعتراض به تاخیر در بازسازی غزه شده است.

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین