انوار وب: پلیس مسکو در حال انجام تحقیقات بر روی یک فیلم ویدئویی است که از عده‌ای از تماشاگران فوتبال در حال سوزاندن قرآن و حمله به مسلمانان، گرفته شده است.به گزارش خبرگزاری رسا، پلیس مسکو در حال انجام تحقیقات بر روی یک فیلم ویدئویی است که از عده‌ای از تماشاگران فوتبال در حال سوزاندن […]

انوار وب: پلیس مسکو در حال انجام تحقیقات بر روی یک فیلم ویدئویی است که از عده‌ای از تماشاگران فوتبال در حال سوزاندن قرآن و حمله به مسلمانان، گرفته شده است.
به گزارش خبرگزاری رسا، پلیس مسکو در حال انجام تحقیقات بر روی یک فیلم ویدئویی است که از عده‌ای از تماشاگران فوتبال در حال سوزاندن قرآن و حمله به مسلمانان، گرفته شده است.
این فیلم ویدئویی که چند روز پیش در یوتیوب منتشر شد، گروهی از جوانان را نشان می‌دهد که به بهانه حمله تروریستی اخیر در شهر «ولگوگراد» روسیه، اقدام به آتش زدن نسخه‌ای از قرآن کریم به زبان روسی کردند.
در این فیلم به دلیل تاریکی هوا، صورت هتاکان به ساحت قرآن کریم مشخص نیست اما لباس‌های آنان نشان می‌دهد که همگی از طرفداران تیم فوتبال زسکا در مسکو هستند. این تیم نیز مانند دیگر تیم‌های روسیه دارای هوارادان فوق افراط‌گرا است.
در پایان این فیلم، مردی با ظاهر آسیایی مرکزی با آثار کبودی در چهره، جلوی دوربین آورده می‌شود که از سوی این افراد مجبور می‌شود مرتب تکرار کند که «من خدا را انکار می‌کنم.»
سخنگوی پلیس مسکو در گفت‌وگو با خبرگزاری «ریا نووستی» روسیه گفت که یک تیم تحقیقات جنایی برای شناسایی و دستگیری عاملان این فیلم ویدئویی تشکیل شده اما نگفت که چه مجازاتی در انتظار این افراد است.
ملی‌گرایان افراطی روسیه به صورت مکرر به دلیل اقدامات افراط‌گرایانه و خشونت‌آمیز علیه پیروان ادیان دستگیر می‌شوند و معمولاً مجازات‌هایی بین 4 تا 5 سال حبس برای آنان در نظر گرفته می‌شود.
این فیلم ویدئویی به نام «اولگ ماکاروف» آپلود شده است. صفحه فیس‌بوک این شخص نشان می‌دهد که وی اهل مسکو است و با وبلاگی به نام «Wordpress» که یک وبلاگ منتقد دولت روسیه و مسلمانان است، در ارتباط می‌باشد.
در این فیلم ویدئویی به صورت زیرنویس، سوزاندن قرآن پاسخی به حملات تروریستی اخیر در شهر ولگوگراد روسیه، عنوان می‌شود.
شهر ولگوگراد روسیه به تازگی در دو روز متوالی هدف دو بمبگذاری انتحاری قرار گرفت که منجر به کشته شدن 40 نفر شد و این حملات به گروه‌های اسلام‌گرای شمال قفقاز نسبت داده شد.
منبع: رسا