انوار وب: «سجاد کریم»، نماینده انگلستان در پارلمان اروپا، برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست این پارلمان، اعلام آمادگی کرد. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «IINA.fr»، سجاد کریم، نماینده مسلمان پارلمان اروپا که همواره مدافع حقوق پیروان اسلام در این پارلمان بوده است، به عنوان نماینده گروه محافظه‌کاران و اصلاح‌طلبان اروپایی، در انتخابات ریاست پارلمان، شرکت […]

انوار وب: «سجاد کریم»، نماینده انگلستان در پارلمان اروپا، برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست این پارلمان، اعلام آمادگی کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «IINA.fr»، سجاد کریم، نماینده مسلمان پارلمان اروپا که همواره مدافع حقوق پیروان اسلام در این پارلمان بوده است، به عنوان نماینده گروه محافظه‌کاران و اصلاح‌طلبان اروپایی، در انتخابات ریاست پارلمان، شرکت می‌کند.

این نماینده مسلمان طی سخنانی گفت: دلیل اعلام آمادگی من برای حضور در انتخابات ریاست پارلمان اروپا این است که طی ده سال اخیر، تجربه‌های زیادی در زمینه‌های مختلف در اروپا کسب کرده‌ام. اروپا در مرحله بسیار حساسی قرار دارد و گروه‌های راست‌گرای افراطی در حال رشد هستند؛ بنابراین پارلمان باید قدرت پیشین خود را برای مقابله با این گروه‌ها پیدا کند.

وی افزود: از تمامی اعضای پارلمان اروپا که خواستار قدرت یافتن این نهاد با تکیه بر تسامح و روحیه همزیستی مسالمت‌آمیز هستند می‌خواهم که از من در این انتخابات حمایت کنند.

سجاد کریم که به عنوان سخنگوی کمیسیون قضایی پارلمان اروپا فعالیت می‌کند، نخستین مسلمان انگلیسی است که در سال 2004 به عنوان عضو پارلمان انتخاب شد. وی سه دوره متوالی توانست در انتخابات پیروز شود و به پارلمان راه یابد.

این مسلمان پاکستانی‌تبار ریاست کمیسیون مشورتی برای نظارت بر اجرای صحیح قوانین در پارلمان اروپا را نیز بر عهده داشت و موفق به ایجاد نخستین گروه دوستی پاکستان و اروپا شد. گروه محافظه‌کاران و اصلاح‌طلبان پارلمان اروپا از 751 کرسی، تنها 55 کرسی را در اختیار دارد.
منبع: ایکنا