انوار وب: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی از کاهش 7.6 درصدی نرخ طلاق در سطح استان و 12.4 درصدی این آمار در شهرستان مشهد طی هفت ماهه سال جاری خبر داد . به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید محسن صادقی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان […]

انوار وب: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی از کاهش 7.6 درصدی نرخ طلاق در سطح استان و 12.4 درصدی این آمار در شهرستان مشهد طی هفت ماهه سال جاری خبر داد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید محسن صادقی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان با بیان اینکه تحقق این مهم نتیجه تعامل هم افزایی دستگاه های اجرایی و آسیب شناسی به موقع برای مقابله با این پدیده مذموم است، گفت: سال گذشته اتاق فکر طلاق استان با مدیریت دفتر زنان و خانواده استانداری با هدف تعامل بین صاحبنظران، روانشناسان و جامعه شناسان شکل گرفت.

وی افزود: در این اتاق فکر یکی از اصلی ترین عوامل موثر در طلاق تغییر سبک زندگی در اثر فناوری های نوین همچون تلفن های همراه هوشمند، شبکه های اجتماعی و ماهواره تشخیص داده شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: با تقویت معارف دینی در بین خانواده و تدوین برنامه ای جامع بر اساس الگوی سبک زندگی اسلامی و ایرانی با هدف توسعه نشاط اجتماعی می توان زمینه مقابله با این معضل اجتماعی را فراهم کرد.

صادقی با اشاره به اینکه ازدواج های دانشجویی دارای بالاترین سطح ثبات، نشاط و کمترین آمار طلاق است، تصریح کرد: تلاش برای توسعه این گونه ازدواج ها در بین جوانان و آشنایی خانواده با آن زمینه شکل گیری خانواده هایی با ثبات را فراهم می کند.

بهره گیری از ظرفیت صدا و سیما و رسانه های جمعی برای ثبت به موقع وقایع حیاتی استان، هماهنگی با دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاها برای جلوگیری از دفن اجساد در مکان های غیرمجاز حواشی شهرها، ابلاغ دانشگاه های علوم پزشکی استان به بیمارستان ها و زایشگاه ها در ثبت به موقع واقعه ولادت، بررسی مدارک اتباع خارجی و برگزاری به موقع جلسات شورای هماهنگی ثبت وقایع در سطح شهرستان ها از دیگر تاکیدات معاون استاندار در این جلسه بود.

گفتنی است؛ خراسان رضوی با ثبت 92 هزار و 794 واقع ولادت در هفت ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با هفت درصد رشد روبرو بوده است؛ در رابطه با وفات در این مدت با ثبت 16 هزار و 888 واقعه با 6.3 درصد رشد مواجه شده است؛ ازدواج های ثبت شده استان در این بازده زمانی 38 هزار و 718 مورد بوده و طلاق های ثبتی نیز 9 هزار و 810 مورد بوده است.

 منبع : استانداری خراسان رضوی