انوار وب: همزمان با افزایش حملات نژاد پرستانه علیه اسلام و مسلمانان، گروهی از دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه لندن، کمیپنی یک ماهه با عنوان « هشدار نسبت به خطرات اسلام هراسی و ترس از اسلام » برگزار کردند.بر اساس گزارش پایگاه الجزیره، به این منظور از ماه نوامبر تا دسامبر ، نمایشگاهی در دانشگاه لندن […]

انوار وب: همزمان با افزایش حملات نژاد پرستانه علیه اسلام و مسلمانان، گروهی از دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه لندن، کمیپنی یک ماهه با عنوان « هشدار نسبت به خطرات اسلام هراسی و ترس از اسلام » برگزار کردند.
بر اساس گزارش پایگاه الجزیره، به این منظور از ماه نوامبر تا دسامبر ، نمایشگاهی در دانشگاه لندن برگزار گردید، و در آن تصاویر ، تابلو نوشته ها و فیلم های سینمایی با این موضوع به نمایش در آمد ، علاوه بر آن سیمنارهایی برگزار شد که موسسات اسلامی و غیر اسلامی از شهرهای مختلف انگلستان در ان حضور داشتند.
« آشلی اسکویث» از برگزار کنندگان کمپین مذکور گفت: بحث بر سر موضوع اسلام هراسی تنها به برگزاری سمینار محدود شده ، در حالی که این مشکل نیازمند راهکارهای متفاوت و متنوع و موثر است، به همین دلیل به عنوان دانشجویان هنر تصمیم گرفتیم به شکلی نوآورانه با این مساله برخورد کنیم و این نمایشگاه را به این منظور برگزار نمودیم.
اسکویث تاکید کرد: زمانی که فشارهای برخی از دانشکده ها در مورد مکان نماز دانشجویان مسلمان را مشاهده کردیم ، میزان خطر تبعیض علیه دانشجویان مسلمان و فشارهایی که آنان به عنوان یک مسلمان تحمل می کنند را درک کردیم .
آمارهای منتشر شده از سوی سازمان نظارت بر تعرض علیه مسلمانان بریتانیا در ماه دسامبر گویای آن است که تبعیض و تعرض ها علیه مسلمانان در لندن نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
منبع: شفقنا