انواروب: محمود عباس رئیس دولت فلسطین نامه حاوی یک میلیون نفر از دانشجویان این کشور علیه اشغال وطن‌شان توسط اسرائیل را دریافت کرد. به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، یک میلیون نفر از دانشجویان این کشور در اعتراض به اشغال وطن شان توسط اسرائیل و درخواست تشکیل دولت مستقل برای خود امضا و […]

 

 

انواروب: محمود عباس رئیس دولت فلسطین نامه حاوی یک میلیون نفر از دانشجویان این کشور علیه اشغال وطن‌شان توسط اسرائیل را دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، یک میلیون نفر از دانشجویان این کشور در اعتراض به اشغال وطن شان توسط اسرائیل و درخواست تشکیل دولت مستقل برای خود امضا و به محمود عباس تقدیم کرده اند.

عباس این نامه را به آنتونيو گوترس، دبيرکل سازمان ملل متحد تسلیم خواهد کرد. رئیس دولت فلسطین نیز در این رابطه اظهار داشته است: این نامه نشانگر اصرار و تمایل مردم ما برای دستیابی به آزادی و استقلال است. این نامه توجه دانشجوی فلسطینی به استقلال میهن خود و تلاش برای ایجاد آینده ای روشن برای مردم را ثابت می کند.

وزارت آموزش و پرورش فلسطین در پایان ماه اوت سال جاری کمپین امضایی برای استقلال و آزادی فلسطین راه اندازی کرد.

رياض منصور، نماينده دائمی فلسطين در سازمان ملل متحد، روز يکشنبه اعلام کرد که 16 طرح برای تصویب در هفتاد و دومین سالگرد تشکیل مجمع عمومی این سازمان در تاریخ 20 سپتامبر آماده شده است.

وی گفت که محور اصلی سخنرانی عباس در مجمع سازمان ملل مرتبط با مسئله فلسطين-اسرائیل، ایجاد صلح و تحولات یک سال اخیر خواهد بود.

گوترس ماه گذشته از سرزمین های اشغالی فلسطین بازدید و در دیدار با رامی حمدالله نخست وزیر این کشور بر ادامه روند صلح از طریق راه حل دو دولتی تاکید کرد و گفت: از طرف خودم و از طرف سازمان ملل متحد اعلام می کنم که تمام تلاش خود را جهت تحقق پیشنهاد راه حل دو دولتی برای پایان دادن به اشغال و فراهم کردن شرایط لازم برای آن را انجام خواهیم داد. تشکیل دولت فلسطین در کنار دولت اسرائیل، شناسایی متقابل، اعتماد و امکان همزیستی صلح آمیز تنها تضمین برقراری صلح است. تاسیس شهرک های یهودی نشین غیرقانونی اسرائیل در کرانه باختری، مانع راه حل دو دولت است.

گفتنی است مذاکرات صلح بین اسرائیل و فلسطین، به دلیل عدم پذیرش مرزهای 1967، بازگشت فلسطینیانی که بالاجبار مهاجرت کرده اند و پایان دادن به تاسیس شهرک های یهودی نشین از سوی اسرائيل، در آوریل 2014 متوقف شده است.

قدس شرقی و کرانه باختری از سال 1967 تحت اشغال اسرائیل است. بیش از 200 هزار یهودی شهرک‌نشین در قدس شرقی اشغال شده و بیش از 400 هزار نفر نیز در کرانه غربی حضور دارند. طبق قوانین بین المللی، تمام شهرک‌های یهودی نشین در این مناطق غیرقانونی است.
منبع: آناتولی