از شورای امنیت ملی انتظار داشتیم فرمان رهبری را برای اجرا به همه ارکان و نهادهای نظام ابلاغ کنند، زیرا رهبر انقلاب این فرمان را در راستای وحدت و امنیت ملی و با فکر و مطالعه و با استناد به شریعت اسلامی و قانون اساسی تفاوت میان اقوام و مذاهب را نفی کرده و به […]

از شورای امنیت ملی انتظار داشتیم فرمان رهبری را برای اجرا به همه ارکان و نهادهای نظام ابلاغ کنند، زیرا رهبر انقلاب این فرمان را در راستای وحدت و امنیت ملی و با فکر و مطالعه و با استناد به شریعت اسلامی و قانون اساسی تفاوت میان اقوام و مذاهب را نفی کرده و به مسئولین تاکید فرمودند که میان ایرانیان تفاوت روا ندارند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: از شورای امنیت ملی انتظار داشتیم فرمان رهبری را برای اجرا به همه ارکان و نهادهای نظام ابلاغ کنند، زیرا رهبر انقلاب این فرمان را در راستای وحدت و امنیت ملی و با فکر و مطالعه و با استناد به شریعت اسلامی و قانون اساسی تفاوت میان اقوام و مذاهب را نفی کرده و به مسئولین تاکید فرمودند که میان ایرانیان تفاوت روا ندارند.

به گزارش ایسنا مولوی عبدالحمید همچنین گفت: انتظار ما از رئیس جمهوری این است که در اجرای عدالت و رفع تبعیض تسریع و به مسئولان بیشتر تاکید کنند که تبعیض و تفاوتی میان مردم قائل نشده و تحت تاثیر فشارهای محلی که در برخی وزارتخانه‌ها و ادارات وجود دارد قرار نگیرند. پیروی از ائمه اهل بیت در اجرای «عدالت» است که در مذهب تشیع جزو اصول دین می‌باشد.

وی با اشاره به اهمیت وحدت و انسجام امت اسلامی، قرآن و دین اسلام را محور اتحاد مسلمانان دانست و اظهار کرد: هیچ قوم و نژادی بر دیگری برتری ندارد. اسلام فضیلت را در تقوا می‌داند. آنچه مایۀ افتخار است قرآن و دین اسلام است و نباید توطئه دشمنان مسلمانان را متفرق کند.

رئیس شورای هماهنگی مدارس علوم دینی سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: سران کشورهای اسلامی، علما و اندیشمندان باید تلاش کنند که مسلمانان به راه قرآن و رسول‌الله بازگردند و از مذهب‌گرایی و فرقه‌گرایی دوری کنند. اتحاد جهان اسلام و سعادت مسلمانان در تمسک آنان به قرآن و رسول و مشترکات دین اسلام است.

وی سپس یادآور شد: ملت ایران از اقوام و مذاهب مختلف علاوه بر انسان‌بودن و مسلمان‌بودن، در ایرانی‌بودن و هویت مشترک ملی و آب و خاک با هم یکی هستند. همۀ ما در منافع و مضرات کشور شریک هستیم. احساس برادری و اخوت ملی ما را بیشتر به هم پیوند داده و ما را به هم نزدیک‌تر کرده است. ما همۀ مردم ایران را از اقوام و مذاهب مختلف دوست داریم و با آنان احساس برادری و همبستگی می‌کنیم.

مولوی عبدالحمید خاطرنشان کرد: ما بشریت را به رعایت حقوق یکدیگر دعوت می‌کنیم و مسلمانان را به حفظ اتحاد و ملت ایران را نیز به وحدت، انسجام و همبستگی ملی فرا می‌خوانیم.

وی همچنین گفت: این اطمینان را به مسئولان می‌دهم که اهل‌سنت ایران که خود را جزئی از پیکرۀ جامعه ایران می‌دانند هرگز دنبال براندازی و تنش و خشونت نیست. خوشبختانه خشونت‌گرانی که می‌خواستند از مرزهای کشور رخنه کنند و همچنین کشورهایی که در پی ناامنی مناطق سنی‌نشین بودند نتوانستند به اهداف خود برسند و این نشان می‌دهد که اهل‌سنت با خشونت میانه‌ای نداشته و صرفا خواهان عدالت و مساوات بین مذاهب و اقوام ایرانی هستند.

مولوی عبدالحمید اظهار کرد: اسلام و قانون اساسی تفاوت و تبعیض را مردود می‌دانند. البته برخی مواد قانون اساسی نیاز به تغییر دارد، اما همین قانون اساسی فعلی نیز بسیاری از حقوق ایرانیان را تضمین کرده است. همۀ اقوام ایرانی بر اساس قانون با هم برابرند. در مناطق سنی‌نشین که چند قوم در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند نباید یک قوم به‌خاطر مذهب بر دیگران ترجیح داده شود و به دیگر اقوام با نگاه اجنبی نگریسته شود. نباید فاصله‌ای میان اقوام ایرانی وجود داشته باشد.