انواروب: نظامیان رژیم صهیونیستی صبح روز شنبه، ۷ آذرماه، به مسجدی در منطقه «بیت امر» واقع در شمال «الخلیل» در کرانه باختری حمله‌ور شدند.  به نقل از خبرگزاری رسمی اردن (پترا)، نیروهایی نظامی اسرائیل با یورش به این مسجد از تعدادی از نمازگزاران بازجویی به عمل آوردند. محمد عواد، سخنگوی کمیته مردمی علیه دیوار حائل […]

انواروب: نظامیان رژیم صهیونیستی صبح روز شنبه، ۷ آذرماه، به مسجدی در منطقه «بیت امر» واقع در شمال «الخلیل» در کرانه باختری حمله‌ور شدند.

 به نقل از خبرگزاری رسمی اردن (پترا)، نیروهایی نظامی اسرائیل با یورش به این مسجد از تعدادی از نمازگزاران بازجویی به عمل آوردند.

محمد عواد، سخنگوی کمیته مردمی علیه دیوار حائل و شهرک سازی در بیت امر در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد نظامیان صهیونیست به منزل وی هجوم آورده و فرزند 17 ساله وی با نام احمد را دستگیر کرده و از او درباره «عمر عرفات زعاقیق» بازجویی به عمل آوردند.

عمر عرفات زعاقیق، نوجوان فلسطینی است که روز گذشته، ششم آذرماه، هنگام ورود به منطقه بیت امر توسط نیروهای اسرائیلی به ضرب گلوله به شهادت رسید.

در پی درگیری نظامیان صهیونیست با مخالفان فلسطینی در نزدیکی مسجد منطقه بیت امر و استفاده آنها از گاز اشک‌آور و گلوله‌ پلاستیکی، ده‌ها فلسطینی مجروح و تعدادی نیز بر اثر استنشاق گاز مسموم شدند.

گفتنی است، انتفاضه سوم قدس از حدود 2 ماه پیش در کرانه باختری و قدس اشغالی آغاز شده است. تا کنون نظامیان صهیونیست 104 فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند و علاوه بر آن بیش از 2 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.
منبع: ایکنا