انواروب:دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران روز دوشنبه، اول اردیبهشت‌ماه، در دیدار با حجة‌الاسلام علی یونسی، دستیار ویژه‌ی رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، برداشتن گام‌های عملی را لازمه‌ی حفظ امید در جامعه به‌ویژه میان اهل‌سنت دانست. در این دیدار عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت، ضمن تبریک سال نو […]

 

 

 

انواروب:دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران روز دوشنبه، اول اردیبهشت‌ماه، در دیدار با حجة‌الاسلام علی یونسی، دستیار ویژه‌ی رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، برداشتن گام‌های عملی را لازمه‌ی حفظ امید در جامعه به‌ویژه میان اهل‌سنت دانست.

در این دیدار عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت، ضمن تبریک سال نو و آرزوی موفقیت برای دولت تدبیر و امید، ابراز امیدواری کرد که دولت بتواند برای اجرایی شدن شعارهای انتخاباتی رییس جمهور در زمینه‌ی مطالبات اهل‌سنت گام‌های جدی‌تری بردارد. وی با تأکید بر لزوم توجه هرچه بیشتر به فضای امیدی که پس از روی کار آمدن دولت جدید به وجود آمد، گفت: ‌لازمه‌ی حفظ این امید و نشاط در جامعه به‌ویژه میان اهل‌سنت، برداشتن گام‌های عملی در زمینه‌ی حقوق آنان و رفع موانع موجود در برابر مشارکت هرچه بیشتر آنان است.
عضو شورای مرکزی اتحادیه جهانی علمای مسلمان هم‌چنین به موانع موجود در برابر تحقق شعار‌ها و برنامه‌های دولت اشاره کرد و افزود: با تأنّی و بردباری می‌توان از این موانع عبور کرد و به‌دور از هرگونه تندروی و شتاب‌زدگی، به تدریج وعده‌های داده شده را محقق کرد.
وی با اشاره به اوضاع نابه‌سامان مصر و برخی کشورهای اسلامی که بهار عربی را تجربه کرده‌اند، گفت: برخی کشور‌ها، مثل تونس، توانستند با موفقیت این مرحله را پشت سر بگذارند. اوضاع فعلی مصر نیز نمی‌تواند مدت زیادی ادامه پیدا کند و قطعاً در آینده‌ی نه چندان دور، اوضاع به نفع بیداری اسلامی تغییر خواهد یافت.
حجة‌الاسلام علی یونسی نیز در این دیدار ضمن اشاره به برنامه‌های اعلام شده از سوی دولت در زمینه‌ی مشارکت دادن هر چه بیشتر اهل‌سنت در مدیریت کشور گفت: من هم‌چنان به پیگیری وعده‌های داده شده اصرار دارم و به کلیت کار امیدوار هستم و برنامه‌هایی هم برای مشارکت دادن هر چه بیشتر اهل سنت در دستور کار قرار دارد.
دستیار ویژه‌ی رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی افزود: با وجود موانع تلاش خواهم کرد به‌تدریج بتوانیم حضور چشم‌گیر‌تر اهل‌سنت را در نهادهای مختلف کشور شاهد باشیم.

منبع: اصلاح وب