انوار وب: دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، میزان استفاده از اهل‌سنت در دولت یازدهم را “خیلی کمتر از حد انتظار” دانسته و در عین حال روند کنونی را “بهتر از گذشته” قلمداد کرده است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سنی آن‌لاین، حجت‌الاسلام علی یونسی دوشنبه نوزده آبان‌ماه طی گفت‌وگویی با […]

انوار وب: دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، میزان استفاده از اهل‌سنت در دولت یازدهم را “خیلی کمتر از حد انتظار” دانسته و در عین حال روند کنونی را “بهتر از گذشته” قلمداد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سنی آن‌لاین، حجت‌الاسلام علی یونسی دوشنبه نوزده آبان‌ماه طی گفت‌وگویی با خبرگزاری مهر اظهار داشته است: میزان استفاده از اهل‌سنت در دولت یازدهم خیلی کمتر از حد انتظار است اما بهتر از گذشته است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر که پرسیده است، از ابتدای دولت تعداد قابل توجهی از اهل‌سنت در رده های مدیریتی قرار گرفته‌اند؛ آیا شما این موضوع را تایید می‌کنید و آماری دارید؟ گفته است: عدد، آمار و ارقامی که وزارت کشور اعلام کرده است بیشتر در رده های پائین است و در رده های بالا نیست، تعدادی از فرمانداران و معاونان استاندار از اهل‌سنت انتخاب شده که قدم خوبی است.

آقای یونسی تاکید کرده است: انتظار این است که در انتخاب اهل‌سنت تناسب جمعیت رعایت شود.
وزیر اطلاعات دولت اصلاحات پیش از این، اقوام و مذاهب را “فرصت” برای نظام جمهوری اسلامی خوانده و بر به‌کارگیری آنها در سطوح مختلف مدیریتی تاکید کرده است.

شایان ذکر است یازدهم آبان‌ماه سال جاری «حسنیعلی امیری»، قائم‌مقام وزیر کشور، طی سخنانی در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد که در شهر ژنو برگزار شد، گفته بود: «در یک سال گذشته 335 نفر از مدیران عالی کشوری استانی و شهرستانی در سطوح مختلف به عنوان وزیر، قائم مقام وزیر، معاون وزیر، استاندار، فرماندار و دیگر پست‌های سیاسی وکلیدی از اقوام مختلف و اهل‌سنت انتخاب شده اند.» برخی از رسانه‌های نزدیک به محافل افراطی با حذف “اقوام” از اظهارات آقای امیری، “از واگذاری 335 پست کلیدی به اهل‌سنت طی یک سال گذشته” اظهار نگرانی کردند و آن را “اقدامی بی‌سابقه” دانستند. در حالی‌که تاکنون وزیر یا استانداری از اهل‌سنت کشور انتخاب نشده است.
منبع: سنی آنلاین