انواروب:  سازمان ملل متحد از دولت میانمار خواست کودکانی را که از مسلمانان روهینگیایی به اسارت گرفته فوراً آزاد کند. به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنیاد کودکان ملل متحد-یونیسف- از دولت و ارتش میانمار خواست کودکانی روهینگیایی را که در عملیات اخیر نظامی خود در استان مسلمان نشین راخین بازداشت کرده، هرچه زودتر آزاد کند. […]

انواروب:  سازمان ملل متحد از دولت میانمار خواست کودکانی را که از مسلمانان روهینگیایی به اسارت گرفته فوراً آزاد کند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنیاد کودکان ملل متحد-یونیسف- از دولت و ارتش میانمار خواست کودکانی روهینگیایی را که در عملیات اخیر نظامی خود در استان مسلمان نشین راخین بازداشت کرده، هرچه زودتر آزاد کند. ارتش میانمار از ماه اکتبر که به تلافی حمله مسلحانه به اعضای خود عملیات نظامی در راخین به راه انداخت، ۶۰۰ مسلمان روهینگیایی را که در میان آنها کودکان زیادی هم دیده می شوند، بازداشت کرده است.

جاستین فورسیث معاون اجرایی یونسف گفته به رهبری میانمار- آنگ سان سوچی- جزییات دستگیری و نگهداری چندین کودک مسلمان را اطلاع داده است. دولت میانمار به تماس های خبرگزاری فرانسه در این مورد پاسخی نداده است.

گفتنی است مسلمانان روهینگیایی تحت تعقیب ترین قوم جهان هستند و هزاران نفر از آنها به دلیل کشتار و تعقیب ارتش میانمار مجبور به فرار به بنگلادش شده اند.
منبع: شفقنا