انوار وب: دانشجویان دانشگاه فلوریدا در آمریکا به دعوت دانشجویان مسلمان این دانشگاه، پنج‌شنبه این هفته را روزه می‌گیرند. سازمان «اسلام در دانشگاه» متعلق به دانشگاه فلوریدا که از سوی دانشجویان اداره می‌شود، اقدام به برگزاری مراسم سالانه یک روز روزه‌داری کرده است. این برنامه روز 17 مهرماه برگزار می‌شود و انجمن «اسلام در دانشگاه» […]

انوار وب: دانشجویان دانشگاه فلوریدا در آمریکا به دعوت دانشجویان مسلمان این دانشگاه، پنج‌شنبه این هفته را روزه می‌گیرند.

سازمان «اسلام در دانشگاه» متعلق به دانشگاه فلوریدا که از سوی دانشجویان اداره می‌شود، اقدام به برگزاری مراسم سالانه یک روز روزه‌داری کرده است.

این برنامه روز 17 مهرماه برگزار می‌شود و انجمن «اسلام در دانشگاه» از ساعت 6 عصر، میزبان روزه‌داران در مراسم جشن افطاری در این دانشگاه خواهد بود.

این دوازدهمین سال برگزاری یک روز روزه در دانشگاه فلوریدای آمریکاست.

صهیب احمد، رئیس انجمن «اسلام در دانشگاه» می‌گوید: پیش بینی می‌شود حدود 1000 نفر در این برنامه شرکت کنند.

وی می‌افزاید: برنامه یک روز روزه‌داری به دانشجویان دانشگاه فلوریدا این امکان را می‌دهد که ضمن تجربه گرسنگی و فقر به گروه‌های خیریه برای کمک به نیازمندان در هر جای جهان کمک کنند.

احمد که دانشجوی سال آخر زیست‌شناسی در دانشگاه فوریداست، ادامه می‌دهد: مبلغ جمع‌آوری شده در این برنامه به حساب چند سازمان خیریه برای کمک به نیازمندان ریخته خواهد شد.

زکریا پندار، دانشجوی سال سوم رشته علوم بهداشتی دانشگاه فلوریدا که تجربه شرکت در این برنامه را دارد، می‌گوید: روزه قوای انسان را تقویت کرده و مقابله با وسوسه را به او می‌آموزد.

ترجه آسته‌بو، استادیار رشته ادیان دانشگاه فلوریدا که در برنامه‌های «اسلام در دانشگاه» شرکت‌ کرده نیز با قدردانی از برنامه‌های این گروه می‌گوید: این انجمن ضمن خدمت‌رسانی اجتماعی، شبکه‌ای برای تقویت همبستگی جوانان مسلمان ایجاد کرده است.
منبع: شفقنا