یک پایگاه روسی از حمله خلبان آمریکایی به کشاورزان افغانی در حالی که مشغول آواز خواندن بود، پرده برداشت. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه روسیا الیوم، پایگاه Liveleak.com نوار ویدئویی را پخش کرد که در آن خلبان آمریکایی در حالی که مشغول آواز خواندن است، تجمع گروهی از کشاورزان افغانی را در […]

یک پایگاه روسی از حمله خلبان آمریکایی به کشاورزان افغانی در حالی که مشغول آواز خواندن بود، پرده برداشت.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه روسیا الیوم، پایگاه Liveleak.com نوار ویدئویی را پخش کرد که در آن خلبان آمریکایی در حالی که مشغول آواز خواندن است، تجمع گروهی از کشاورزان افغانی را در ولایت “وردک” بمباران می کند.
این نوار ویدئویی درتاریخ یکم سپتامبر سال 2009 گرفته شده است و به نظر می رسد که از بالگردی که این خلبان آن را هدایت می کرده است، گرفته شده است.
در این نوار ویدئویی شرح داده شده است که یک بالگرد از نوع “ای اچ 64 “متعلق به تیپ 101 چتربازان آمریکا کشاورزان افغانی را هدف حمله قرار داده است.
این نوار ویدئویی نشان می دهد که چگونه دو نفر از کشاورزان پس از حمله اول قصد فرار داشتند، اما خلبان دوباره آنها را مورد حمله قرار داده است. این خلبان در هنگام حمله به کشاورزان افغانی مشغول آوازخواندن بود.
روسیا الیوم در پایان اشاره کرده است: رسانه های بین المللی گزارشهای فراوانی از رفتارهای زننده نظامیان آمریکایی در افغانستان منتشر کرده اند که عکس گرفتن در کنار جنازه افغانی ها و توهین به جنازه آنها از جمله آنهاست.