به گزارش شبستان، یک کلیسای کاتولیک در« شر» فرانسه به خاطر حضــور اندک مردم و مشکلاتی مالی به مسلمانان فروخته شد و قرار است که این کلیسا به مسجد تبدیل شود.   حضور اندک مردم در کلیـــسای سنت ایلوای شهر فرزون در شهرستان شر فرانسه و مشکلاتی مالی که این قلمرو اسقف نشین شاهد آن […]

به گزارش شبستان، یک کلیسای کاتولیک در« شر» فرانسه به خاطر حضــور اندک مردم و مشکلاتی مالی به مسلمانان فروخته شد و قرار است که این کلیسا به مسجد تبدیل شود.

 

حضور اندک مردم در کلیـــسای سنت ایلوای شهر فرزون در شهرستان شر فرانسه و مشکلاتی مالی که این قلمرو اسقف نشین شاهد آن بود، مسئولان امر را مجبور کرد که به انتخاب سختی دست بزند، به همین دلیل آنها اقدام به فروش این کلیسا کردند

تصمیم فروش این کلیسا با استقبال و توجه جمعیت مسلمان مراکشی همراه بود، به طوری که این جمعیت پس از اطلاع از فروش این کلیسا، پیشنهاد خرید آن را به مسئولان امر داد.

پس از یکسال رایزنی و گفتگو دراین باره، مسئولان امر با تصمیم فروش این کلیـــسا به مسلمانان موافقت کردند. این کلیسای کاتولیک در منطقه ای قرار دارد که بیشترین ساکنان آن را ترک ها و مراکشی ها تشکیل می دهند. این کلیسا که گنجایش 200 نمازگزار را دارد، قرار است به مسجد تبدیل شود.مسئولان این شهر فرانسوی درباره این تصمیم که بحث و جدلهای فراوانی برانگیخته است، گفتند: این تصمیم به استقبال کم مردم از کلیسا بر می گردد، تعداد این افراد از 20 نفر تجاوز نمی کرد، علاوه بر این نیز مشکلات مالی نیز مزید برعلت بود، به همین دلیل ما تصمیم به فروش آن گرفتیم.

آنها افزودند: اگر ما توانایی مالی داشتیم کلیســــــــا را حفظ می کردیم. انتظار می رود، مبلغی که از فروش کلیسا به دست خواهد آمد، برای بازسازی و ترمیم کلیساهای دیگر درنظر گرفته شود.