انواروب: شمار شهدای فلسطینی در حملات صهیونیست‌ها در کرانه باختری و نوار غزه از ابتدای اکتبر (۹ مهر ماه) به ۴۶ نفر رسید. به گزارش العالم، وزارت بهداشت فلسطین با انتشار بیانیه ای گزارش داد، شمار شهدای فلسطینی در حملات صهیونیست‌ها در کرانه باختری و نوار غزه از ابتدای اکتبر ۴۵ نفر بوده و یک […]

انواروب: شمار شهدای فلسطینی در حملات صهیونیست‌ها در کرانه باختری و نوار غزه از ابتدای اکتبر (۹ مهر ماه) به ۴۶ نفر رسید.

به گزارش العالم، وزارت بهداشت فلسطین با انتشار بیانیه ای گزارش داد، شمار شهدای فلسطینی در حملات صهیونیست‌ها در کرانه باختری و نوار غزه از ابتدای اکتبر ۴۵ نفر بوده و یک اسیر فلسطینی نیز به خاطر بی‌توجهی پزشکی در بیمارستان “سوروکا” به شهادت رسید.
در این بیانیه آمده است: از میان شهدا ۱۰ نفر کودک بودند که کوچکترین آن ۱۶ ماهه و بزرگترین آنان ۱۷ ساله بود. ۸ تن از این کودکان از اهالی کرانه باختری و دو نفر از نوار غزه بودند.

در این مدت شمار شهدای کرانه باختری و قدس ۳۱ نفر و غزه ۱۴ نفر بود که در میان آنان، یک مادر و کودک شیرخواره اش حضور دارند. یک جوان نیز از منطقه “حوره” در “نقب” در سرزمین های ۱۹۴۸ به شهادت رسید.

همچنین شمار مجروحین بر اثر اصابت گلوله جنگی یا پلاستیکی، سوختگی و ضرب و جرح توسط ارتش صهیونیستی و شهرک نشینان صهیونیست، ۱۸۵۰ نفر بوده و بیش از ۳۵۰۰ نفر نیز به خاطر استنشاق گاز سمی دچار مشکلات شدید تنفسی شدند.

در کرانه باختری شمار مجروحین با گلوله جنگی ۴۱۰ نفر، با گلوله پلاستیکی ۷۰۰ نفر، ضرب و جرح از سوی صهیونیستها ۱۶۰ نفر و سوختگی ۱۰ نفر بوده است.

در غزه هم ۲۹۰ نفر با گلوله جنگی و ۷۰ نفر با گلوله پلاستیکی مجروح شدند که این امر بیانگر استفاده گسترده از گلوله جنگی برای سرکوب تظاهرکنندگان است.

همچنین در این مدت ۱۳۶ مورد حمله به گروه های پزشکی و آمبولانس ها از طرف ارتش صهیونیستی به ثبت رسیده که بر اثر آن ۱۶۵ امدادگر زخمی شدند. ۳۹ حمله با گلوله و بمب های صوتی و گاز اشک آور به آمبولانس ها صورت گرفته و در ۳۲ مورد هم از رسیدن آمبولانس به منطقه برای انتقال مجروحان فلسطینی جلوگیری شده است.
منبع: شفقنا