انواروب: دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که شمار قربانیان جنگ در سوریه از ابتدای از مارس 2011 تا کنون به بیش از 240 هزار تن رسیده است. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن قرار دارد، در گزارشی درباره تعداد کل قربانیان […]

انواروب: دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که شمار قربانیان جنگ در سوریه از ابتدای از مارس 2011 تا کنون به بیش از 240 هزار تن رسیده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن قرار دارد، در گزارشی درباره تعداد کل قربانیان جنگ داخلی این کشور اعلام کرد که 240 هزار و 831 تن از آغاز جنگ داخلی در مارس 2011 کشته‌ شده‌اند که از این تعداد 71 هزار و 781 شهروند غیر نظامیند و 11 هزار و 964 هزار کودک نیز در میان قربانیان هستند.
بنا بر گزارش این مرکز که اطلاعات خود را از منابع میدانی در داخل سوریه و گزارش‌های رسمی جمع‌آوری می‌کند، در جنگ سوریه تا کنون 42 هزار و 384 مخالف سوری کشته شده‌اند و 34 هزار و 375 تبعه خارجی نیز که از اروپا، آسیا و سایر کشورها برای جنگ علیه دمشق به سوریه آمده‌ بودند، در درگیری‌ها جان خود را از دست داده‌اند.
دیدبان حقوق بشر سوریه در ادامه گزارش خود به تلفات در بین نیروهای دولتی و همپیمانان آنان پرداخته و مدعی شده که 50 هزار و 570 تن از نظامیان ارتش سوریه به همراه 33 هزارو 839 تن از نیروهای همپیمان دمشق در این درگیری‌ها کشته شده‌اند و همچنین 903 تن از نیروهای حزب‌الله لبنان و 3304 تن از کسانی که از خارج از سوریه برای جنگیدن در کنار ارتش سوریه به این کشور رفته‌اند، جان خود را در درگیری‌ها از دست داده‌اند.
طبق این گزارش هنوز هویت نزدیک به 3225 تن که در درگیری‌ها کشته شده‌اند نیز نامشخص است.
دیدبان حقوق بشر می‌گوید گزارش این مرکز شامل 30 هزار تن که توسط دولت سوریه و گروه‌های مخالف بازداشت شده‌اند و اطلاعی از سرنوشت آنها در دست نیست، نمی‌شود.
این مرکز در ادامه گزارش خود همچنین آوردهاست که از ابتدای بحران داخلی در سوریه (مارس 2011) نزدیک به دو میلیون سوری در درگیری‌ها زخمی شدند.
این مرکز در ژوئن گذشته اعلام کرده بود که تعداد کشته‌ها در سوریه به 230 هزار و 618 تن رسیده است.