انواروب: در یک درگیری مسلحانه بین افراد مسلح و مرزبانان جمهوری اسلامی در جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان، 14 مرزبان به شهادت رسیدند.به گزارش خبرگزاری ایرنا، یک منبع مسوول آگاه تایید کرد: در درگیری مسلحانه جمعه شب مرزبانان جمهوری اسلامی با اشرار مسلح در مرزهای شهرستان سراوان واقع در جنوب شرق سیستان و بلوچستان […]

انواروب: در یک درگیری مسلحانه بین افراد مسلح و مرزبانان جمهوری اسلامی در جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان، 14 مرزبان به شهادت رسیدند.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، یک منبع مسوول آگاه تایید کرد: در درگیری مسلحانه جمعه شب مرزبانان جمهوری اسلامی با اشرار مسلح در مرزهای شهرستان سراوان واقع در جنوب شرق سیستان و بلوچستان 14 مرزبان جمهوری اسلامی شهید شدند.
در این درگیری 7 نفر از نیروهای مرزبانی نیز مجروح شده اند.
یک منبع آگاه، که خواست نامش در خبر درج نشود، روز شنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: گروهی از نیروهای مرزبانی سیستان و بلوچستان تحت پوشش گردان مرزی سیرکان هنگام عزیمت و گشت زنی برای استقرار در دهانه مرزی در حوالی پاسگاه میل 167 در کمین اشرار مسلح گرفتار شدند.
ایرنا در ادامه می افزاید: عضو شورای تامین سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در جریان کمین و حمله اشرار مسلح 14 تن از مرزبانان انتظامی شهید شدند، گفت: 12 نفر از شهدا سرباز وظیفه و 2 نفر دیگر نیروهای کادر مرزبانی جمهوری اسلامی هستند.این خبرگزاری همچنین از «اسارت تعدادی از نیروهای مرزبانی در این حادثه» خبر داده است.

مولانا عبدالحمید اقدام تروریستی علیه مرزبانان را به شدت محکوم کرد
در پی شهادت تنی چند از نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی در حمله افراد مسلح ناشناس، که روز جمعه (3 آبان 1392) اتفاق افتاد، مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، طی بیانیه ای این اقدام را به شدت محکوم کرد.
مولانا عبدالحمید در این بیانیه ضمن محکومیت شدید این اقدام، آن را “عملی ناجوانمردانه” و از سوی “ایادی فریب خورده دشمن” دانست.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
«إنا لله و إنا إلیه راجعون»
با نهایت تأسف و تألم مطلع شدیم که تنی چند از مرزبانان غیور جمهوری اسلامی در استان سیستان و بلوچستان طی اقدامی ناجوانمردانه و تروریستی توسط ایادی فریب خورده دشمنان این مرز و بوم به شهادت رسیدند.
از آنجایی که اخیرا امنیت و وحدت در استان سیستان و بلوچستان مثال زدنی بوده است و علمای دلسوز جامعه هشدار داده اند که ایجاد هر نوع ناامنی، خصوصا در شرایط کنونی که مردم با حضور گسترده در صحنه انتخابات به ایجاد تغییر و احقاق حقوق اقوام و مذاهب رأی داده و منتظر رسیدگی هستند، بزرگترین خیانت محسوب می شود، این اقدام ناجوانمردانه مایه انزجار و تنفر عموم مردم شده است.
اینجانب ضمن محکومیت شدید این اقدام تروریستی، به کسانی که در داخل و خارج از مرزها به دنبال ایجاد ناامنی در منطقه هستند هشدار می دهم که دست از چنین اقداماتی بردارند و بیش از این آب در آسیاب دشمن نریزند، زیرا هر نوع خشونت و راه بندانی به ضرر منطقه و به نفع دشمنان مردم استان خواهد بود.
 در پایان برای شهدای این حادثه علو درجات، برای مجروحین شفای عاجل، و برای خانواده های شهدا صبر جمیل را از بارگاه الهی آرزومندم.

منبع: سنی آنلاین