به گزارش انواروب تلويزيون العربيه در يک خبر فورى اعلام کرد که منابع مخالفان سورى تاييد کردند که يک هواپيماى ميگ 21 از ارتش رژيم اسد جدا شد و با عبور از مرز در پايگاه هوايى المفرق در خاک اردن نشست. پيش از اين، در بامداد امروز پنجشنبه 21-6-2012 منابع دولتى سوريه اعلام کردند که […]

به گزارش انواروب تلويزيون العربيه در يک خبر فورى اعلام کرد که منابع مخالفان سورى تاييد کردند که يک هواپيماى ميگ 21 از ارتش رژيم اسد جدا شد و با عبور از مرز در پايگاه هوايى المفرق در خاک اردن نشست.

پيش از اين، در بامداد امروز پنجشنبه 21-6-2012 منابع دولتى سوريه اعلام کردند که يک هواپيماى ميگ 21 از صفحه رادار نيروهاى ارتش خارج شد و تماس فرودگاهی با آن قطع گرديد.
از سوى ديگر يک مقام دولتى اردن نيز تاکيد کرد که خبر فوق صحت دارد و هواپيما با خلبانش وارد فرودگاهى در خاک اردن شده است.
هنوز معلوم نيست که اين خلبان کيست و آيا کمک خلبان يا کسى ديگر نيز به همراه او هست يا خير؟ اما به نظر مى رسد تا اين لحظه، هواپيماى مذکور نخستين هواپيمايى است که از نيروى هوايى سوريه به مخالفان بشار اسد مى پيوندد.
پیش از این در روز شنبه 24-3-2012 یک بالگرد سوری که ماموریت حمله به معترضان را داشت، مقر امنیتی اعزاز در استان حلب را مورد حمله قرارداد و در خاک ترکیه فرود آمد.
لحظاتی پیش العربیه خبر داد که وزیر اطلاع رسانی اردن اعلام کرده است خلبان هواپیما تقاضای پناهندگی سیاسی کرده است.