انوار وب: اداره امور اسلامی و عمل خیریه دبی به توزیع بیش از 95 هزار نسخه از قرآن ملی این کشور در 28 کشور جهان اقدام کرده است.به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن به نقل از روزنامه«البیان» چاپ امارات، حمد الشیبانی، مدیرکل اداره امور اسلامی و عمل خیریه دبی اظهار کرد: این اداره به توزیع 95 […]

انوار وب: اداره امور اسلامی و عمل خیریه دبی به توزیع بیش از 95 هزار نسخه از قرآن ملی این کشور در 28 کشور جهان اقدام کرده است.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن به نقل از روزنامه«البیان» چاپ امارات، حمد الشیبانی، مدیرکل اداره امور اسلامی و عمل خیریه دبی اظهار کرد: این اداره به توزیع 95 هزار و 159 نسخه از مصحف شیخ مکتوم بن‌راشد آل مکتوم در 28 کشور جهان اقدام کرده است.
حمد الشیبانی در ادامه افزود: این اداره در آینده با همکاری شرکت‌های هواپیمایی «امارات» و «فلای دبی» 35 هزار و 68 نسخه از قرآن ملی این کشور را در 9 کشور دیگر جهان توزیع خواهد کرد.
الشیبانی تصریح کرد: مصحف شیخ مکتوم امارات در اندازه‌های مختلف و با تزئینات هنری و جلدهایی با رنگ‌های طلایی چاپ می‌شود و در این قرآن از کاغذی گران‌قیمت و فاخر استفاده شده است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: نسخه‌هایی از قرآن ملی امارات در داخل این کشور و جهان عربی و اسلامی و همچنین مراکز حفظ قرآن، انجمن‌های خیریه، مدارس و مساجد توزیع شده است.
بنا بر این گزارش، آلمان، عراق، تونس، کویت، چین، سنگاپور، سریلانکا، فیلیپین، آمریکا، پاکستان، افغانستان، نیجریه، آفریقای جنوبی، پرتغال، ترکیه، یونان، برزیل، عمان، روسیه، اسپانیا، هلند، اوگاندا، قطر و مراکش از کشورهایی هستند که قرآن ملی امارات را دریافت کرده‌اند.
قرار است، نسخه‌هایی از این قرآن در موریتانی، قزاقستان، رومانی، شیلی، اردن، کوزوو، جیبوتی، مونته‌نگرو و شهر دهلی نو نیز توزیع شود.