نظامیان رژیم صهیونیستی در تیراندازی به شماری از شهروندان فلسطینی در اطراف قدس 3 نفر را شهید و زخمی کردند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، منابع امنیتی و بیمارستانی فلسطین اعلام کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی صبح امروز شماری از فلسطینی هایی را که قصد ورود به قدس داشتند را هدف تیراندازی […]

نظامیان رژیم صهیونیستی در تیراندازی به شماری از شهروندان فلسطینی در اطراف قدس 3 نفر را شهید و زخمی کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، منابع امنیتی و بیمارستانی فلسطین اعلام کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی صبح امروز شماری از فلسطینی هایی را که قصد ورود به قدس داشتند را هدف تیراندازی قرار دادند.

بر اثر این تیراندازی دستکم یک فلسطینی شهید و 2 تن دیگر زخمی شدند. نظامیان صهیونیست پیکر شهید فلسطینی را به فلسطین اشغالی منتقل کردند و به زخمی ها اجازه انتقال به بیمارستان رام الله را دادند.
از طرفی دیگر اولین جمعه ماه مبارك رمضان در قدس با حضور چشمگیر نمازگزاران فلسطینی همراه بود تا جایی كه صدها هزار نفر در این نماز شركت كردند.
به گزارش تقریب بیش از ۲۵۰ هزار شهروند فلسطینی نماز جمعه روز گذشته را تحت تدابیر شدید امنیتی رژیم صهیونیستی در صحن های مسجد مبارک الاقصی در قدس اشغالی اقامه کردند.
موسسه آثار باستانی و اوقاف “الاقصی” طی بیانیه ای خاطر نشان کرد که ۲۵۰ هزار نفر از نمازگزاران فلسطینی از خود قدس و اراضی اشغالی سال ۴۸ و نیز اهالی کرانه باختری توانستند خود را به مسجد مبارک الاقصی و مصلای مروانی و صحن های جنوبی و شرقی و دیگر بخش های این مسجد رسانده و نماز جمعه را در آنجا اقامه کنند.
دایره اوقاف اسلامی از تمامی کارکنان و مسئولان خود خواسته بود که روند حضور شهروندان فلسطینی در مسجد الاقصی و اقامه نماز جمعه در آنرا تسهیل ببخشند و همانند اهالی بخش قدیمی قدس با پاشیدن آب های خنک در مسیر حرکت نمازگزاران به سمت مسجد الاقصی به تحمل گرمای هوا از سوی آنها کمک کنند.