منابع فلسطینی اعلام کردند که در پنجمین روز متوالی از حملات صهیونیست‌ها علیه نوار غزه شمار شهدا به 48 نفر و شمار زخمی‌ها نیز به بیش از 510 نفر رسیده است. به گزارش فارس به نقل از پایگاه الرساله، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی امروز در حالی حملات خود علیه نوار غزه را ادامه می‌دهند که شمار […]

منابع فلسطینی اعلام کردند که در پنجمین روز متوالی از حملات صهیونیست‌ها علیه نوار غزه شمار شهدا به 48 نفر و شمار زخمی‌ها نیز به بیش از 510 نفر رسیده است.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه الرساله، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی امروز در حالی حملات خود علیه نوار غزه را ادامه می‌دهند که شمار شهدا به 48 نفر و شمار زخمی‌ها نیز به بیش از 510 نفر رسیده است.
«ادهم ابوسلمیه» سخنگوی رسانه‌ای کمیته عالی امداد و اورژانس غزه اعلام کرد که از میان شهدا 12 نفر کودک، 3 زن و 3 پیرمرد هستند و در میان زخمی‌ها نیز 160 نفر کودک، 85 نفر زن و 25 نفر نیز سالخورده هستند.
این در حالی است که فرمانده منطقه جنوبی ارتش رژیم صهیونیستی دیشب اعلام کرد که عملیات نظامی علیه غزه هنوز اهداف خود را محقق نکرده و این عملیات همچنان ادامه خواهد داشت.
وی اجرای عملیات زمینی علیه غزه را نیز یکی از گزینه‌های مطرح دانست.
در همین حال هیئت جنبش حماس به ریاست خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی این جنبش که برای دیدار با مقامات مصری و سران برخی کشورهای دیگر به قاهره سفر کرده است، در دیدار “محمد رأفت شحاته” رئیس سازمان اطلاعات مصر شروط خاصی را برای پذیرش توافق آرام سازی تعیین کرد.
خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که توقف حملات موشکی مشروط به رفع کامل محاصره نوار غزه و عدم اقدام اسرائیل در ترور رهبران فلسطینی است.
جنبش حماس اعلام کرد که تنها در قبال توقف تمامی اشکال تجاوز و ترور رژیم صهیونیستی و لغو کامل محاصره غزه حاضر به توقف موشک باران علیه شهرک های صهیونیستی واقع در اطراف نوار غزه است.
منابع مصری همچنین اعلام کردند که در دیدار مشعل و شحاته طرف مصری درخواست های جنبش حماس را منطقی و بحق دانست و وعده انتقال آنها به طرف صهیونیستی را داد.