انوار وب: همایش بین‌المللی «بهره‌‌گیری از فن‌آوری اطلاعات(IT) برای خدمت به قرآن و علوم قرآنی» 30 آذر در دانشگاه «طیبه» مدینه منوره آغاز شد.به گزارش شفقنا، این همایش با مشارکت بیش از 700 کارشناس و پژوهشگر از 28 کشور جهان در مدینه آغاز شده است و به مدت 4 روز ادامه دارد.عدنان بن‌عبدالله، مدیر دانشگاه […]

انوار وب: همایش بین‌المللی «بهره‌‌گیری از فن‌آوری اطلاعات(IT) برای خدمت به قرآن و علوم قرآنی» 30 آذر در دانشگاه «طیبه» مدینه منوره آغاز شد.
به گزارش شفقنا، این همایش با مشارکت بیش از 700 کارشناس و پژوهشگر از 28 کشور جهان در مدینه آغاز شده است و به مدت 4 روز ادامه دارد.
عدنان بن‌عبدالله، مدیر دانشگاه طیبه اظهار کرد: این همایش بین‌المللی در زمانی برگزار شده که جهان انقلابی را در زمینه IT شاهد و این نوع فن‌آوری را در جنبه‌های مختلف زندگی به کار گرفته است.
فراهم‌کردن فرصت تبادل نتایج پژوهش‌ها و اکتشافات در زمینه استفاده از IT و خدمت به قرآن و بررسی رویکردهای آینده در این زمینه از اهداف برگزاری همایش عنوان شده است.
عبدالله بن‌علی، مدیر مرکز پژوهش‌هایIT  «نور» در دانشگاه طیبه نیز گفت: «IT و خدمت به علم قرائات»، «IT و خدمت به علم تفسیر قرآن»، «محیط آموزش مجازی و خدمت به قرآن و علوم قرآنی»، «استانداردهای کیفیت در استفاده از IT با هدف خدمت به قرآن و علوم قرآنی» و «پژوهش‌های پشتیبان در کاربردی‌کردنIT   با هدف خدمت به قرآن و علوم قرآنی» از محورهای مورد بررسی در همایش است.
دبیرخانه طرح «مدینه؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2013» در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد: همایش IT و خدمت به قرآن در دانشگاه طیبه در راستای سلسله برنامه‌های این طرح در مدینه برگزار شده است.
در همین راستا قرار است، یک شنبه شب (اول دی) نیز مستند تاریخی با عنوان «مدینه منوره؛ گذشته و امروز» در تالار مدیریت امور دانشجویی دانشگاه طیبه برای علاقمندان به نمایش درآید.